Het is do or die voor PSV vanavond! Vanaf 21.00 uur staat de cruciale thuiswedstrijd tegen Rangers FC op het programma. Aan het eind van de avond weten we wie er in het hoofdtoernooi van de Champions League komt.
Bosz durft het aan met Schouten in de verdediging
De situatie is exact hetzelfde als een jaar geleden. Toen speelden de Eindhovenaren 2-2 gelijk op Ibrox, waarna het pijnlijk onderging in het Philips Stadion (0-1). Trainer Peter Bosz werd daar wel heel vaak aan herinnerd in de media, terwijl hij – en behoorlijk wat spelers – er toen niet eens bij waren. Bij PSV waren er nogal wat defensieve zorgen in aanloop naar het duel, het weekend vrijaf van de Eredivisie kwam dan ook erg goed uit. Patrick van Aanholt ontbrak in Glasgow, terwijl de toen pas aangetrokken Sergiño Dest meteen aan de aftrap stond. Olivier Boscagli en André Ramalho vielen in de slotfase allebei uit.
Al deze genoemde verdedigers zitten woensdagavond wel bij de selectie, waarbij Dest wederom op de plek van Van Aanholt staat. Boscagli kan in de basis beginnen, terwijl Ramalho op de bank wordt geposteerd. Het is misschien geen enorme stunt meer, maar het blijft een verrassing: Jerdy Schouten neemt zijn plek in de defensie in. Bosz experimenteerde daar al eerder mee, en tovert het konijn nu in de belangrijkste wedstrijd van het seizoen uit de hoge hoed. De interesse in Ibrahim Sangaré en Johan Bakayoko nam toe, maar dat wordt over dit duel heen getild. Op tien krijgt Ismail Saibari het vertrouwen.
Dessers in de basis bij Rangers
Bij de Rangers kijken we in eerste instantie vooral naar de voorhoede. Daar staat Cyriel Dessers in de spits, voormalig Eredivisie-aanvallers Sam Lammers en Danilo beginnen op de bank. Als Lammers zijn oude ploeg pijn wil doen, zal dat dus middels een invalbeurt moeten komen.
Wie haalt de groepsfase van de CL?
- PSV
- Rangers