‘Spaanse voetbalbond dreigt met keiharde maatregel, mogelijk civiele straf Rubiales’

Foto: ‘Spaanse voetbalbond dreigt met keiharde maatregel, mogelijk civiele straf Rubiales’

De onrust rondom Luis Rubiales en de Spaanse voetbalbond wordt met de dag groter. Het Spaans Openbaar Ministerie is nu een onderzoek gestart naar de omstreden kus van de voorzitter aan speelster Jennifer Hermoso. De RFEF denkt er daarnaast aan uit de UEFA te stappen vanwege ‘overheidsinmenging’.

UEFA en Spaans OM zijn ook volop bezig met grootschalig incident

Spaanse media beweren dat Andreu Camps, de secretaris-generaal van de Spaanse voetbalbond, een brief naar de UEFA heeft gestuurd. Daarin zou hij hebben gedreigd de Spaanse clubs uit Europa te halen als Rubiales wordt gestraft door de Europese voetbalbond. Bij de RFEF wordt er verontwaardigd gereageerd op inmenging van de Spaanse regering. Leden van de regering zouden zich actief inzetten voor een ontslag van de veelbesproken preses. De tuchtcommissie van de FIFA schorste Rubiales en legde hem een contactverbod op.

Mogelijk seksueel misbruik

Nu lijkt ook een civiele straf is niet ondenkbaar voor de 46-jarige voorzitter. Het Spaans OM is een onderzoek gestart naar mogelijk seksueel misbruik van Rubiales. De reden hiervoor is dat ‘met de seksuele daad niet was ingestemd’. Voor de duidelijkheid gaat het hier enkel om de kus van Rubiales. Er wordt ook veel gerept over een machocultuur bij de voetbalbond.

Eerder had de regering het Spaanse Sporttribunaal (TAD) gevraagd om Rubiales te schorsen. Daar was de RFEF niet van gediend, waardoor de Spaanse voetbalbond heeft gedreigd uit de UEFA te stappen vanwege ‘overheidsinmenging’. Sky Sports meldt dat de UEFA een verzoek van de bond heeft afgewezen om zichzelf te laten schorsen en alle Spaanse clubs uit de Europese toernooien te halen.

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

12:20
1658+
‘Ontslag Arne Slot na megablamage Liverpool’
12:06
25+
‘Interne strijd bij Feyenoord over opvolging Priske’
11:51
57+
‘Henderson weg bij Ajax, opvolger al geïdentificeerd’
11:35
9+
Willem II-thuis ‘zwaarder dan Juventus-uit’: “Klinkt misschien raar..”
11:21
67+
Ajax moet steunpilaar missen tegen Union St. Gillis
11:03
13+
BN’er met grond gelijk gemaakt in VI: “Een gekkie, allemaal gelul”
10:48
42+
Te Kloese gefileerd: “Wat ik vreemd vond, was de opmerking na PSV”
10:34
96+
‘John de Mol grijpt in bij Vandaag Inside’
10:33
40+
Schouten en Mauro zijn het oneens met elkaar na duel met Juventus
10:16
111+
Feyenoord kan ‘gedroomde opvolger’ Priske op de buik schrijven
10:00
35+
PSV bezorgt zichzelf (alweer) hoofdpijn
09:43
31+
Harde woorden voor PSV: ‘Absoluut niet nodig’
09:24
357+
‘Oranje-verrader gaat Virgil van Dijk vervangen’
09:05
69+
Britse media spreken schande over actie Manchester City
08:46
52+
Peter Bosz beschermt PSV’er na nederlaag: ‘Weet hij zelf ook’
08:27
162+
Italiaanse kranten fileren PSV-speler: ‘Kind tussen volwassenen’
08:08
71+
Joey Veerman helemaal afgemaakt door Marco van Basten
07:49
301+
‘Tadic-shock vanuit Amsterdam: comeback’
07:30
130+
Joey Veerman heeft pijnlijke boodschap na Juventus-PSV
07:15
126+
AC Milan-trainer waarschuwt spelers voor duel met Feyenoord
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie