Janssen cryptisch over Oranje-vaarwel

Foto: Janssen cryptisch over Oranje-vaarwel

Vincent Janssen liet eerder weten dat hij in de toekomst niet meer voor het Nederlands elftal wil uitkomen. De aanvaller heeft daar nog geen moment spijt van gehad, zo vertelt hij in een interview met Het Nieuwsblad.

Interlandvoetbal Janssen

De Nederlander maakte in 2016 zijn debuut voor Oranje tegen Frankrijk (2-3 nederlaag). Bij Tottenham Hotspur kwam hij echter steeds vaker op de reservebank te zitten en raakte hij zijn plek bij het Nederlands elftal kwijt, waardoor hij na het najaar van 2017 bijna 5 jaar lang niet meer werd opgeroepen.

Dat veranderde echter toen Louis van Gaal een geschikte centrumspits zocht voor het wereldkampioenschap in Qatar en hij Janssen besloot uit te nodigen om een wedstrijd tegen Wales mee te spelen. Afgelopen kalenderjaar kwam hij tot 5 nieuwe Interlands, waarmee zijn definitieve aantal op 22 kwam te staan.

Hoewel hij bij Antwerp FC veel speelminuten maakt en daarmee mogelijk vaker bij Oranje kon terechtkomen, besloot Janssen dit jaar om er een punt achter te zetten. De pas 28-jarige aanvaller wil zich naar eigen zeggen op het clubvoetbal concentreren en kon bij het Nederlands elftal vaak niet rekenen op een basisplaats.

Afscheid van Oranje

Sindsdien kreeg Janssen verschillende reacties. “Iedereen mag zijn mening hebben, de bondscoach dus ook. Alleen hoef ik mij daar niets van aan te trekken. Er is iets van mij afgevallen. Ik ben opgelucht met mijn keuze”, zo vertelt hij in gesprek met het medium. “Ik had meerdere redenen om tot dit besluit te komen.”

Maakt Janssen de openingstreffer tegen Club Brugge?

*Odds zijn onderhevig aan verandering.

Is het afscheid van Janssen begrijpelijk?

  • Ja, absoluut
  • Nee, ik vind van niet
97+ Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

23:44
37+
Jans en Van Wonderen zijn het oneens over ‘goal van het jaar’
23:44
0+
Voorspelling: het is bekerzaterdag, spektakel gegarandeerd in Engeland én Duitsland
23:39
0+
Voorbeschouwing: wie degradeert er uit La Liga in de laatste speelronde?
23:14
96+
‘Asensio gaat 10 miljoen per jaar verdienen’
23:05
41+
Utrecht krijgt genoeg kansen, maar verliest wel van Sparta
22:30
0+
Voorspelling: weten Roord, Wilms en Janssen de Champions League te winnen?
22:09
1654+
‘Sven Mislintat-feestje op transfermarkt’
21:47
79+
ANDRIES JONKER: Vuile was ORANJE LEEUWINNEN blijft binnen, PUNT | SN Exclusive
21:45
436+
Mislintat gaat onrespectvol om met clubicoon Heitinga
21:34
469+
1 miljard euro voor Cristiano Ronaldo?
21:01
1692+
Donny van de Beek via ruildeal naar Eredivisie?
20:53
69+
Twente op rozen na laat doelpunt in Friesland
20:39
3088+
‘Feyenoord-recordtransfer komt eraan’
20:20
33+
Dit zijn de opstellingen van FC Utrecht en Sparta Rotterdam
19:51
178+
Robin Pröpper: ‘Kijk naar Sigrid Kaag’
19:44
1417+
‘Toekomst John Heitinga nu al bekend’
19:35
405+
Edson Álvarez over Heitinga: “Geloof me…”
19:00
896+
STEM op de RECHTERMIDDENVELDER | SN Team van het Seizoen
18:50
177+
Slot voelde grote druk: “Dán is het de grootste afgang”
18:32
62+
‘Nieuwe hoofdscouting Heerenveen shopt bij oude club Chelsea’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn, deel deze inhoud niet met minderjarigen | Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie