Wouter Gudde vertrekt uiterlijk na dit seizoen als algemeen directeur van FC Groningen. De sportieve malaise bij de Trots van het Noorden heeft een grote impact gehad op de oud-voetballer.
Groningen-directeur ontvangt bedreigingen
FC Groningen degradeerde vorig seizoen uit de Eredivisie en staat momenteel dertiende in de Keuken Kampioen Divisie. Via de officiële kanalen laat Gudde weten: “We zitten in een moeilijke periode, maar zijn met nieuwe mensen ook aan een nieuwe periode begonnen. Natuurlijk hadden we gehoopt op meer punten, maar de realiteit is wat het is.”
“De resultaten hebben invloed op dat proces en er moet rust rond de club zijn. Dat doen we door mijn vertrek aan te kondigen”, aldus Gudde. “Er spelen ook privé een aantal zaken mee. Dat heeft impact op mijn eigen gesteldheid en dat van mijn gezin. Ik heb meerdere keren aangifte moeten doen van bedreiging en heb last gehad van intimiderend gedrag. Dat ik met politie en OM moest schakelen rondom mijn eigen veiligheid.”
Gudde noemt deze bedreigingen ‘niet de hoofdreden’ om te vertrekken. “Maar je neemt het wel mee. De onrust van de afgelopen weken en dagen leidde ertoe dat ik deze beslissing heb genomen. Als mijn opvolger eerder zou willen beginnen, ben ik bereid eerder een stapje terug te doen, maar men mag er vanuit gaan dat ik tot de laatste snik alles zal geven.”
Moet dit veel harder worden aangepakt?
- Ja
- Nee