Benjamin van Leer is officieel nog steeds doelman van beroep, maar daadwerkelijk keepen doet hij al enige tijd niet meer. De voormalig doelman van clubs als Roda JC Kerkrade, Ajax, NAC Breda en Ajax vult zijn dagen vooral als sales director van vastgoedbedrijf Turnkey del Sol.
“Nee, ik ben niet officieel gestopt”, vertelt Van Leer in De Telegraaf. “Ik houd mezelf nog wel fit en train vijf, zes keer per week. Ik ben alleen nog geen club tegengekomen waarvan ik dacht ’daar heb ik veel zin in’. Er wordt redelijk veel geïnformeerd. Onlangs in de januari-window was dat nog het geval, dus de mogelijkheid dat ik het keepen oppak bestaat nog steeds.”
Van Leer, die een relatie heeft met PSG-speelster Lieke Martens, houdt er ook rekening mee dat er helemaal geen nieuw avontuur komt. “Ik kijk terug op mooie periodes bij clubs die tot de verbeelding spreken”, luidt zijn conclusie. “Mijn mooiste tijd heb ik gehad bij Roda JC, maar het was ook geweldig om bij PSV en Ajax met absolute topspelers op het veld te staan. Het zou kunnen dat er niks meer achteraan komt. Ik heb niet het gevoel dat ik per se nog moet.”
De clubloze doelman legt uit: “Op dit moment heb ik geen spijt dat ik een aantal dingen heb laten lopen. Ik weet niet of ik over drie jaar denk ’was ik nog maar even doorgegaan’. Het plezier dat ik had in het voetbal is ook minder geworden door dreigementen in mijn periode bij NAC. Dat had meer impact op me dan ik had verwacht. De kleedkamerhumor mis ik wel en af en toe en de stadions, maar de vrijheid die ik heb, voelt fantastisch. En het belangrijkste is voor mij dat ik ergens instap waar ik 110 procent zin in heb.”
Voorziet u nog een comeback?
- Ja
- Nee