Seedorf pleit voor straf bij rascisme

Foto: Seedorf pleit voor straf bij rascisme

Clarence Seedorf heeft zich in een open brief in The Athletic laten horen over het racisme binnen het topvoetbal. Aanleiding van de brief waren de racistische uitlatingen aan het adres van Real Madrid-speler Vinícius Júnior.

Vinicius was tijdens de competitiewedstrijd tegen Valencia het mikpunt van de fans van Valencia. Het voorval deed veel stof opwaaien in de voetbalwereld. Clarence Seedorf vindt dat het niet alleen een probleem van het Spaanse voetbal of van Valencia is. “Dit is een strijd van de hele voetbalwereld”, schrijft de voormalig middenvelder.

Het probleem is niet alleen van deze tijd, weet Seedorf. “Er zijn te veel mensen vóór Vinícius die hiermee te maken hebben gehad en helaas zijn er veel anderen die hier nog iedere week mee te maken krijgen.”

Volgens de Nederlander is er maar één oplossing die kan werken: harder straffen. “Investeer bijvoorbeeld in technologische ontwikkelingen zoals gezichts- en gedragsherkenning om toeschouwers voor, tijdens en na een wedstrijd te identificeren. In de huidige tijd zou het toch eenvoudig moeten zijn om iemand die een speler of andere fans lastigvalt te vinden?”

Seedorf heeft ook ideeën hoe dat eruit kan zien. “‘Denk aan puntenaftrek voor landen of clubs als supporters zich schuldig maken aan racisme. Daardoor krijgen landen en clubs misschien door dat dit ook hun probleem is en zullen ze er meer aan doen om het tegen te gaan. Boetes zijn ook een goed middel, maar puntenaftrek heeft pas echt impact. Er worden punten afgepakt bij Financial Fair Play, maar dit is zo veel belangrijker dan dat.”

Voor de mensen die zich misdragen, heeft Seedorf het liefste geen aandacht. “Soms proberen we de gedachtegang van deze mensen te verklaren, maar ik wil daar geen seconde over nadenken. Eerlijk gezegd boeit me dat helemaal niets. Laten we focussen op de oplossingen en het debat levend houden.”

PSV Eindhoven
Go Ahead Eagles
Kansen zijn onderhevig aan verandering. Laatst bijgewerkt 25 september 2023 18:28.

Goede oplossing?

  • Ja
  • Nee
56+ Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

11:36
0+
Gelderse Derby onder hoogspanning: ‘Anders 10 jaar geen uitfans’
11:19
18+
Juicekanaal onthult meer details over zaak Quincy Promes
11:00
145+
Trainer velt oordeel over Jong Ajax-debuut doelman Ramaj
10:48
129+
FC Volendam komt met statement over verplaatsen uitwedstrijd tegen Ajax
10:30
19+
Van de Ven verklaart risicovolle spelopvatting Tottenham: “Ik móét wel”
10:15
161+
Belgische media duidelijk over Ajax-terugkeer Overmars: “Gepasseerd station”
10:00
274+
‘PSV gaat voor grote dubbelslag’
09:55
542+
‘Bizarre actie met Ajacied richting Klassieker’
09:40
156+
Vandaag Inside-heren kraken transferbeleid Ajax: “Jong Ajax wint van dit Ajax”
09:15
524+
Ajax overstag: Klassieker wordt woensdag uitgespeeld
09:06
207+
Nieuw Xavi Simons-scenario dreigt voor PSV
08:47
477+
Ajax-coryfeeën eensgezind over nieuwe technisch directeur: “Allerbeste kandidaat”
08:31
756+
‘Steijn laakte Ajax-aankopen Mislintat’
08:12
529+
Ergernis bij Van Hanegem over PSV: “Eerst die Schmidt en nou begint Bosz ook al”
07:51
744+
Driessen komt met bizar Ajax-nieuws: “Net zo lang totdat de rvc weg is”
07:33
539+
Te Kloese heeft grootse Feyenoord-plannen: “Moet gebeuren”
07:17
347+
Derksen wijst ‘ideale’ technisch directeur Ajax aan
23:44
258+
Jan Smit woedend op KNVB die ‘andere wetten’ hanteert
23:28
785+
“Steijn heeft bij Ajax geen idee wat hij aan het doen is”
23:10
490+
Te Kloese onthult detail Kökcü-deal Feyenoord
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn, deel deze inhoud niet met minderjarigen | Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie