Spaanse pers wisselend over Frenkie: ‘Had best wat dapperder mogen zijn’

Foto: Spaanse pers wisselend over Frenkie: ‘Had best wat dapperder mogen zijn’

Zondagavond verloor FC Barcelona met 2-0 van Real Madrid in het Santiago Bernabéu. Het was voor Frenkie de Jong zijn tweede Clásico in zijn carrière, echter speelde hij geen beste wedstrijd. De Spaanse media waren dan ook niet mild in zijn kritiek.

De Spaanse krant Marca betitelt het spel van De Jong als ‘afwezig’. “Hij speelde links op het middenveld en moest de aanvallende acties van Dani Carvajal zien te beteugelen. De Nederlander bracht echter minder dan van hem verwacht mag worden. Hij slaagde er geen moment in om ruimte te creëeren.”

Het medium AS is meer te spreken over het spel van de oud-Ajacied. “Zijn spel was indrukwekkend en zijn assists op Messi mochten er zijn, die de Argentijn echter niet kon verzilveren.” Echter had het ook nog een puntje van kritiek op de middenvelder uit Arkel. “Hij is nog te wisselvallig en wisselt goede fases in wedstrijden af met mindere optredens.”

“Hij weet als geen ander wanneer hij het spel moet versnellen of juist vertragen. Spelend vanaf links zorgde hij voor dynamiek, verdedigende degelijkheid en spelintelligentie. In de tweede helft nam zijn invloed echter steeds verder af”, zo schreef het Catalaanse medium Diario SPORT, die De Jong beoordeelt met een 6.

El Periódico geeft ook een 6 aan de Nederlander. Echter is La Vanguardia minder positief over het vertoonde spel. “Hij had twee goede kansen in kunnen leiden, maar liet dat na, omdat hij verzuimde door te breken op de helft van de tegenstander. Op die regionen van het veld had hij best wat dapperder mogen zijn.”

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

19:57
0+
‘Koeman op zijn hoede na nieuws over Timber’
19:34
12+
‘Pikant: Ajax aast op PSV-talent’
19:14
21+
‘AZ-transfer Oufkir heeft mogelijk gevolgen voor Feyenoord’
19:00
16+
Feyenoord heeft vertrouwen en gaat verlengen met talentvolle aanvaller
18:46
19+
Ook twijfels over Ajax-opvatting: “Elke wedstrijd?”
18:27
17+
‘Verschrikkelijk Oranje-nieuws voor Dumfries’
18:12
70+
‘Kenneth Taylor verrast met nieuwe club’
18:00
38+
PSV-talent speelt zich in de kijker van Europese top
17:40
49+
Nieuwbakken Ajacied: “Er is nog een kans op de titel”
17:22
9+
Bellingham treedt in de voetsporen van Beckham
17:16
54+
‘PSV krijgt transferklap vanuit Italië’
16:59
40+
‘Sparta wendt naar Feyenoord voor winteraanwinst’
16:42
39+
‘Ajax ging voor Ihattaren-vertrouweling’
16:25
16+
AZ presenteert Oufkir: “Voel me de gelukkigste persoon ter wereld”
16:08
56+
OFFICIEEL: Ajax hengelt ervaren verdediger binnen
15:49
109+
PSV blokkeerde pikante transfer topscorer naar Feyenoord
15:34
67+
Micky van de Ven doet onthulling over transfer naar Eredivisie-top
15:20
78+
‘Ware oorzaak van blessuregolf Feyenoord bekend’
15:01
57+
Brands bevestigt: PSV werkt nu al aan miljoenentransfer
14:51
37+
Jaros looft jonge ploeggenoot: ‘Doet het geweldig, crazy’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie