Het lag al even in de lijn der verwachtingen en inmiddels is het ook officieel: Burak Yilmaz heeft zijn laatste wedstrijd voor Fortuna Sittard al gespeeld. De Turk gaat komende zomer op zoek naar een nieuwe club, zo melden de Limburgers op hun clubwebsite.
Fortuna Sittard bedankt Burak Yilmaz voor bewezen diensten
“De wegen van Fortuna en Yilmaz scheiden. Dat is de uitkomst van een gesprek tussen alle betrokken partijen. Burak streek afgelopen zomer neer in Sittard om een nieuw hoofdstuk toe te voegen aan zijn imposante carrière. In totaal kwam de aanvaller tot 27 wedstrijden, waarin hij goed was voor negen treffers. Fortuna wil Burak via deze weg bedanken voor zijn inzet en hem veel succes wensen in zijn verdere carrière”, meldt de Eredivisionist.
Einde soap
Twee weken geleden schreef Yilmaz al op Instagram: “Ik zal volgend seizoen niet meer voor Fortuna spelen. Ik zal op een later moment vertellen wat er is gebeurd met de president en Azerion (mede-eigenaar, red.). Ik wens jullie het beste.” In april deelde de 77-voudig international al eens een ‘goodbye’ waar hij later nog op terugkwam, maar vanaf dat moment speelde hij geen enkele keer meer voor Fortuna.
‘Plan anders uitgepakt’
Technisch directeur Sjoerd Ars zei in Voetbal International over de breuk: “Het plan dat we in het begin hadden, toen Burak hier voor vijf jaar tekende waarvan twee als voetballer, zal anders uitpakken. We zijn met elkaar in gesprek over zijn situatie. Maar Burak heeft nu besloten dat hij geen tweede jaar als speler wil ingaan. Hij wil zich gaan focussen op het trainerschap.” In 27 wedstrijden kwam de routinier tot negen goals en vijf assists.
Yilmaz was een succes, al met al
- Eens
- Oneens