Engeland niet langs Oekraïne, Zweden wint ruim

Foto: Engeland niet langs Oekraïne, Zweden wint ruim

Engeland heeft zaterdagavond voor het eerst puntenverlies geleden in de EK-kwalificatiefase. Op bezoek bij Oekraïne speelden de manschappen van bondscoach Gareth Southgate met 1-1 gelijkspel.

Lat voorkomt Britse triomf

De wedstrijd werd vanwege de oorlog in Oekraïne gespeeld op Poolse bodem. In Wrocláw werden beide teams gesteund door grote supportersgroepen. De aanhang van het thuisteam mocht het eerst juichen: uitgerekend Oleksandr Zinchenko, speler van Arsenal, tikte een voorzet alert tegen de touwen.

Oekraïne bood prima tegenstand aan de Engelsen, maar de bezoekers wisten al voor rust langszij te komen. Harry Kane fungeerde als aangever en stelde Kyle Walker met een bekeken pass in staat om de 1-1 binnen te werken. Het betrof zijn eerste interlandtreffer.

Engeland kreeg in de tweede helft de beste kans om er met de zege vandoor te gaan. Op aangeven van Kane werd Bukayo Saka in kansrijke positie gebracht, maar zijn schot teisterde de lat. Het bleef daardoor bij 1-1. Engeland blijft met dertien punten uit vijf duels de fiere koploper van Groep C, waar Oekraïne zeven punten uit vier duels heeft.

Scoreverloop: 0-1 (26′) O. Zinchenko, 1-1 (41′) K. Walker

Groep F: Zweden wint ruim in Estland

Het nationale team van Zweden heeft gelijktijdig geen misstap gemaakt. In Groep F rekende de Scandinadische opponent eenvoudig af met Estland: 0-5. Halverwege bedroeg de marge al drie.

Viktor Gyökeres wees Zweden de weg door na ruim een kwartier de ban te breken in Tallinn. Nog voor rust maakten Dejan Kulusevski en Alexander Isak er 0-3 van, waardoor de tweede helft een formaliteit werd. Invallers Robin Quaison en Viktor Claesson maakten er nog een vijfklapper van.

Scoreverloop: 0-1 (18′) V. Gyökeres, 0-2 (24′) D. Kulusevski, 0-3 (39′) A. Isak, 0-4 (76′) R. Quaison, 0-5 (90′) V. Claesson

Overige uitslag:

Groep I: Andorra – Wit-Rusland 0-0

Gaat Oekraïne naar het EK?

  • Ja
  • Nee
90+ Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

11:28
50+
Drama voor Feyenoord richting Klassieker
11:05
363+
‘Ajax grijpt keihard in: Mislintat voorlopig niet te zien’
10:44
61+
Bosz begripvol: “Het is denk ik een rotgevoel”
10:26
156+
Van der Gijp verdedigt PSV: “Dat heb ik ook meegemaakt”
10:15
50+
Marseille-trainer vertrok na zware bedreigingen en intimidatie
10:00
200+
Peter Bosz loopt wéér tegen eigen muur van naïviteit
09:45
881+
‘Steijn slachtoffert drie spelers tegen Olympique Marseille’
09:30
262+
Derksen hoopt op terugkeer Van Gaal bij Ajax
09:17
339+
‘Ajax durft Mislintat niet te schorsen’
08:44
128+
‘Teleurgestelde’ Ten Hag geeft zijn ploeg een standje
08:31
147+
Arteta complimenteert Arsenal: “Tegen heel goed PSV”
08:17
984+
‘Mislintat-soap krijgt nieuw hoofdstuk’
07:42
460+
Ajax kondigt nieuwe Bestuursraad aan
07:27
196+
Onana diep door het stof: “We verliezen door mij”
07:16
312+
Veerman verklaart: “Dát hadden we niet onder controle”
23:48
197+
De Jong spreekt niet van naïef PSV: “Misschien voerden we het niet goed uit”
23:29
210+
Teze spreekt van ‘harde les’ in Londen: “Dit zie je in de Eredivisie niet”
23:10
75+
CL: United ook onderuit bij Bayern, gelijkspel in PSV-poule
22:50
180+
PSV terug op aarde door stevige nederlaag bij Arsenal
22:22
892+
‘Niet Mislintat maar Steijn drong aan op komst Sosa’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn, deel deze inhoud niet met minderjarigen | Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie