Chelsea lijdt megaverlies door Abramovich

Foto: Chelsea lijdt megaverlies door Abramovich

Chelsea heeft het afgelopen seizoen een megaverlies geleden van bijna 140 miljoen euro. Volgens The Blues heeft dat mede te maken gehad met de beperkingen die de club zijn opgelegd als gevolg van de sancties tegen de oude eigenaar Roman Abramovich.

Sancties voor Chelsea

De steenrijke Rus is inmiddels eigenaar af en verkocht de club aan de Amerikaan Todd Boehly. Dat Chelsea beperkingen werden opgelegd door Abramovich was een gevolg van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. De Rus verscheen op een sanctielijst omdat hij banden zou onderhouden met Vladimir Poetin. Daardoor mocht Chelsea onder meer geen tickets meer verkopen voor thuiswedstrijden, moest de fanshop dicht en mochten er geen contractonderhandelingen plaatsvinden met spelers.

Door de maatregelen besloot Abramovich de club te verkopen. Het consortium van de steenrijke Amerikaan Boehly bleek de uiteindelijke koper, dat zo’n drie miljard betaalde voor de overname. Van dat geld zag Abramovich niets, die niets aan de verkoop mocht verdienen, waardoor het geld aan goede doelen werd gedoneerd.

Dieprode cijfers

De Londenaren presenteerden maandag de jaarcijfers over het seizoen 2021-2022 en toonden dieprode cijfers. Ondanks het enorme verlies voldoet Chelsea naar eigen zeggen aan de financiële regels van de Europese bond UEFA en de Premier League. Boehly investeerde ondertussen al honderden miljoenen in de selectie van Chelsea, maar kent voorlopig met een tiende plaats in de Premier League een teleurstellend seizoen. Wel zijn de Londenaren nog actief in de Champions League.

Zie jij Chelsea dit seizoen de Champions League winnen?

  • Ja
  • Nee
129+ Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

10:40
22+
‘Feyenoord strijdt met Club Brugge om handtekening Noorse middenvelder’
10:17
58+
‘Manchester United heeft eerste versterking binnen’
09:54
110+
‘Feyenoord wil koopoptie Wellenreuther lichten’
09:32
199+
Perez adviseert Ajax over Heitinga
09:16
36+
Gudelj vergeet pijn: “Voelt heel speciaal”
08:56
72+
Voormalig PSV’er beëindigt abrupt zijn loopbaan
08:35
246+
Perez fileert AS Roma: “Gewoon een gesticht”
08:15
75+
Jesús Navas legt na Sevilla-zege eis neer bij bestuur
07:54
357+
Álvarez geeft duidelijkheid over transferwensen
07:40
741+
Nederlaag AS Roma heeft groot effect op Ajax
07:19
265+
Verliezende Mourinho houdt rug recht
07:00
804+
STEM op de LINKSBACK | SN Team van het Seizoen
00:04
134+
Europa League-specialist Sevilla wint finale na strafschoppen van AS Roma
23:35
110+
Emmen-uitblinker geniet in Breda: “Die vijandigheid, daar houd ik wel van”
23:10
506+
Perez vol verbazing over Ajax-mislukking: “Hij werd zó snel afschreven”
22:53
381+
‘Overstap Benzema naar Al-Ittihad in kannen en kruiken’
22:30
30+
Ongelukkige eigen treffer brengt Sevilla langszij
22:13
188+
KNVB bestraft FC Den Bosch voor misdragingen fans
21:50
45+
Uitgerekend ‘konijn uit hoge hoed’ breekt ban voor AS Roma
21:30
170+
Play-offs mogelijk laatste kunststukje: “Die kans is wel groter dan dat ik blijf”
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn, deel deze inhoud niet met minderjarigen | Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie