Halilovic staat voor transfer: ‘Terug naar de top’

Foto: Halilovic staat voor transfer: ‘Terug naar de top’

Alen Halilovic wil Fortuna Sittard komende zomer gaan verlaten. Dat vertelt de Kroatische spelmaker van Fortuna Sittard in een interview met Voetbal International. Ondanks het feit dat hij de afgelopen weken vaak op de bank zat, acht hij de tijd rijp voor ‘een terugkeer naar topniveau’.

Alen Halilovic wil komende zomer weg bij Fortuna Sittard

“Ik heb het hier goed, maar het wordt niet makkelijk voor me om te blijven. Ik ben klaar voor een terugkeer op topniveau. Hiervoor niet. Ik had in januari weer een goede aanbieding uit Saoedi-Arabië, maar ik wil me in Europa bewijzen”, vertelt Halilovic, die van de Eredivisie zeker ook geniet. “Deze competitie past bij mijn kwaliteiten. Voor het eerst in jaren heb ik een goede voorbereiding gedraaid en kan ik elke week spelen. Ik voetbal nu weer in het midden, dat doe ik het liefste. De afgelopen jaren ging dat niet. Ik ben nu kalmer. Vroeger bleef ik na een fout maar denken en denken, nu kijk ik gewoon verder.”

Toen Halilovic nog een tiener was werd hij vaak vergeleken met landgenoot Luka Modric en FC Barcelona-ploeggenoot Lionel Messi. “Eerst is het fijn als ze zo over je praten, maar er wordt ook veel van je verwacht en op die leeftijd heb je daar wel een beetje last van. Ik wilde laten zien dat ik kon voetballen zoals Messi of Modric, maar zo gaat voetbal niet. Ik zou jongens van zestien, zeventien die nu zoiets meemaken willen aanraden om lekker zichzelf te zijn.”

“Als ik één ding mocht veranderen in mijn carrière, dan was ik in Spanje gebleven. Ik had naar Barça moeten luisteren en op huurbasis naar een andere ploeg in La Liga moeten gaan. Ik begon wel goed in Hamburg, maar toen werden de trainer en de technisch directeur ontslagen. Toen werd het moeilijk. Ik ging weer naar Spanje, naar Las Palmas, dat was een goede keuze… maar toen melde AC Milan zich. Helaas kreeg ik er weinig kansen”, aldus Halilovic tot slot.

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

23:40
84+
Feyenoord geteisterd door Priske-drama
23:06
57+
‘Timber-drama bij Oranje, Veerman de lul’
22:50
21+
Yamal schokt Spanje met ‘verbazingwekkende actie’
22:13
42+
Stadionbaas Feyenoord doet bizarre uitspraak over Feyenoord City
22:05
166+
‘Pikante onthulling over Quinten Timber en ‘Ajax-transfer’
21:43
144+
Plots meer duidelijkheid over mogelijke opvolgers Heitinga
21:30
58+
Analisten van ESPN vellen unaniem oordeel over Ten Hag-besluit
21:10
75+
Van Hanegem onder vuur na vreemde uitspraken over Guus Til
20:47
46+
‘Noa Lang-bom staat op ontploffen bij Napoli’
20:28
41+
Frenkie de Jong treurt om ‘Eredivisie-drama’
20:08
0+
‘Verdwenen Ajax-talent duikt op in Thais afkickcentrum’
19:42
47+
Voetbalwereld geschokt door bizarre Ronaldo-onthulling
19:35
236+
Engelsen verbijsterd: ‘Ajax is nu echt dood’
19:19
19+
Emegha reageert op Oranje-oproep: ‘Of ik zenuwen heb?’
19:07
253+
‘Ten Hag wilde alleen op deze bizarre voorwaarde naar Ajax’
18:49
69+
‘Feyenoord-scouts per direct naar KKD’
18:48
0+
Voorspelling Ierland – Portugal: Portugal zet stap richting WK in Dublin
18:30
29+
“Hij is momenteel de beste partner voor Ueda bij Feyenoord”
18:12
41+
‘Bizar: Joshua Zirkzee genaaid door zaakwaarnemer’
17:55
24+
Frenkie de Jong kiest beste competitie: “Veruit”
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie