Grote verrassingen in WK-selectie Oranje Leeuwinnen

Foto: Grote verrassingen in WK-selectie Oranje Leeuwinnen

Andries Jonker heeft de selectie van de Oranje Leeuwinnen voor het wereldkampioenschap in Australië en Nieuw-Zeeland bekendgemaakt. De bondscoach zorgde voor een aantal grote verrassingen.

Verrassingen bij Oranje Leeuwinnen

Eerder selecteerde de oefenmeester een grotere groep, waardoor hij een aantal namen moest wegstrepen. Kika van Es, Tiny Hoekstra, Alieke Tuin en Romée Leuchter stonden al op de lijst om niet mee te gaan en daar komen Shanice van de Sanden en keeper Barbara Lorsheijd bij. De laatste twee spelers staan wel op de reservelijst.

Daarnaast heeft Jonker ervoor gekozen om Fenna Kalma thuis te laten. Het is opvallend te noemen, aangezien de spits bij FC Twente liet zien dat ze relatief eenvoudig doelpunten kan maken. Met het gemis van Vivianne Miedema, die vanwege en blessure niet meegaat, leek Kalma juist in aanmerking te komen om bij het team te komen.

Wieke Kaptein krijgt dan weer wel een kans bij de Oranje Leeuwinnen. De verdediger maakte op 15-jarige leeftijd haar debuut bij FC Twente en is inmiddels twee jaar verder. In de geschiedenis van het Nederlandse vrouwenvoetbal is er nog nooit een speler geweest die op zo een jonge leeftijd naar een eindtoernooi afreisde.

WK Vrouwen in Australië en Nieuw-Zeeland

Het WK Vrouwen staat volgende maand op het programma. Nederland trapt op zondag 23 juli voor het eerst af en neemt het dan op tegen Portugal. Vervolgens staan er nog duels met de Verenigde Staten en Vietnam op het programma. De finale vindt een maand later op 20 augustus plaats in Sydney.

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

14:00
0+
Pfennings & Pfennings: voetbal als recept voor ‘verdwenen’ gedachten
13:50
0+
Ajax-interview gekraakt: “Je moet toch hopen dat Berghuis…”
13:40
0+
Priske ‘behoedzaam’ met Feyenoord-opstelling
13:25
0+
Bosz verrast door opmerking Kraaij: “Is dat zo?”
13:10
0+
‘Driessen boycot talkshow’
12:47
0+
Ihattaren hekelt ‘neppe mensen’: “Lachen in je gezicht, maar steken je in je rug”
12:32
0+
‘Versleten flosdraadje de redding van gewond PSV’
12:16
0+
Van der Gijp geeft in één woord duidelijkheid over relatie met Minouche
12:00
0+
Timber-alarm bij Feyenoord
11:48
0+
AZ’er Goes onthult: in zijn ballen geknepen door Ajacied
11:34
0+
Meerdink reageert op ‘interesse Barça en Real’: “Ja, viel je van je stoel?”
11:19
0+
‘Transfertegenvaller voor Ajax én FC Twente’
11:03
0+
Ten Hag gespot bij topclub op tribune: nieuwe baan te pakken?
10:47
0+
‘Eredivisie-terugkeer voor Naci Ünüvar’
10:33
0+
AD wijst twee spelers als hoofdschuldigen voor Ajax-uitschakeling aan
10:16
0+
Derksen pleit voor ‘gecancelde’ BN’er aan VI-tafel: ‘Ze verdient weer een kans’
10:00
0+
SoccerNews’ Jesper Langbroek is Sportjournalistiek Talent van het Jaar!
09:50
0+
Ruud van Nistelrooij vindt ervaring geen punt bij transfertargets: ‘Kijk maar naar mij’
09:35
0+
Liverpool-legende niet overtuigd van Arne Slot-target: ‘Betere optie zit binnen selectie’
09:15
0+
FC Barcelona in de etalage: ‘wonderkind’ mag weg, Araújo krijgt prijskaartje
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie