Bondscoach Erwin van de Looi heeft duidelijk gemaakt wie tijdens het EK de eerste doelman is van Jong Oranje. Daarbij is de keuze van de oefenmeester gevallen op Bart Verbruggen, die daarmee de concurrentiestrijd wint van Kjell Scherpen.
Moeilijke keuze voor Van de Looi
Van de Looi heeft zijn keuze dinsdag medegedeeld op het persmoment, een dag voorafgaand aan de wedstrijd tegen Jong België. Vitesse-doelman Scherpen was tijdens de kwalificatiereeks nog een vaste waarde onder de lat bij Jong Oranje, maar wordt nu dus gepasseerd.
“Het was een hele lastige beslissing”, vertelt Van de Looi op het persmoment. “Kjell heeft het in de kwalificatie gewoon heel goed gedaan en ook ons gered met cruciale reddingen. Bart heeft het de laatste maanden gewoon uitstekend gedaan.”
Sterke ontwikkeling Verbruggen
Volgens Van de Looi heeft Verbruggen de laatste tijd uitstekende stappen gemaakt in zijn ontwikkeling. “Hij heeft een goede ontwikkeling doorgemaakt en hij heeft kwaliteiten die bij onze speelstijl passen. Het is een keuze tussen goed en beter.” Verbruggen werd eerder ook al opgeroepen door Ronald Koeman voor het grote Oranje.
Jong Oranje start woensdag het toernooi tegen de zuiderburen, waarna nog confrontaties volgen met gastland Jong Georgië en Jong Portugal.
Wie had jij graag onder de lat gezien?
- Scherpen
- Verbruggen