FC Utrecht ziet Ron Jans als topkandidaat om de ontslagen Michael Silberbauer op te volgen. Dat meldt De Telegraaf, al is het de vraag of de ervaren oefenmeester het ziet zitten om met de Domstedelingen in zee te gaan.
SN Betrouwbaarheidsmeter:
Jans moet ontslagen Silberbauer opvolgen
De Telegraaf schrijft aan het eind van de dinsdagmiddag dat bronnen rond de club melden dat de clubleiding Jans als belangrijkste kandidaat ziet om de vacature in te vullen. Silberbauer werd dinsdagochtend op straat gezet, vanwege de slechte resultaten van de club. De eerste drie Eredivisie-duels werden alle verloren zonder dat de ploeg tot scoren wist te komen. Dit gebeurde Utrecht nog nooit. Het matige slot van vorig seizoen, met de uitschakeling tegen Spakenburg in de beker als absolute dieptepunt – hielp de Deense trainer niet bepaald.
Ingelaste sabbatical
Utrecht hoopt nu dat Jans zijn ingelaste sabbatical al weer wil afbreken. De 64-jarige Zwollenaar genoot van de pauze na zijn jaren bij FC Twente, waar hij na afgelopen seizoen afscheid nam. Eerder deze zomer ging Jans niet op interesse van FC Emmen en Sparta Rotterdam. Nu, een paar maanden later, is Utrecht de volgende club die een poging gaat doen. Ivar van Dinteren, die in Enschede als assistent van Jans fungeerde, maakte al de overstap van Twente naar Utrecht. Hij zou herenigd kunnen worden met zijn oude leermeester.
Utrecht is in de recente jaren een echt trainerskerkhof gebleken. Sinds het vertrek van de succesvolle Erik ten Hag januari 2018 versleten de Domstedelingen al acht coaches in vijfenhalf jaar. Daar zitten de interim-trainers nog niet eens bij inbegrepen. Is Jans de volgende eindverantwoordelijke in de Galgenwaard? Het Utrechtse bestuur wil in ieder geval snel een nieuwe trainer presenteren.
Moet Jans dit willen?
- Ja, voldoende mogelijkheden bij Utrecht
- Nee, niet doen!