Vincent Kompany blijkt van alle markten thuis te zijn. Zo is de legendarische Rode Duivel zowel speler als trainer van Anderlecht. Daar komt nu een nieuwe rol bij: die als mede-investeerder.
Het gaat om een machtsoverdracht waarbij voorzitter en grootaandeelhouder Marc Coucke terugtreedt. Zijn taken worden overgenomen door Wouter Vandenhaute, die als adviseur fungeerde. “De huidige voorzitter, Marc Coucke, steunt het plan van Van Eetvelt voluit en wil alle ruimte laten aan het nieuwe management. Hij heeft daarom beslist om terug te treden als voorzitter, maar blijft via zijn investeringsmaatschappij Alychlo wel een ambitieuze hoofdaandeelhouder”, klinkt het op de clubsite van Anderlecht.
“Coucke heeft aan adviseur Wouter Vandenhaute gevraagd om zijn rol over te nemen, zodat Vandenhaute als nieuwe voorzitter het team rond Van Eetvelt volop kan aansturen. Als gevolg daarvan verkoopt Vandenhaute zijn aandelen in het agentschap Let’s Play. Hij engageert zich ook om mee in Anderlecht te investeren, net als Vincent Kompany, die ook na 2022 (wanneer zijn contract als speler afloopt) in Anderlecht zal blijven. Kompany wil samen met Vandenhaute Anderlecht weer naar de top brengen.”
Goede beslissing?
- Ja
- Nee
- Lastig te zeggen