Opstellingen Derby van het Noorden: Super Sunday begint!

Foto: Opstellingen Derby van het Noorden: Super Sunday begint!

FC Groningen en sc Heerenveen hebben zondagmiddag hun eigen klassieker te verspelen. De ploegen uit het noorden van het land beginnen aan de altijd beladen strijd tussen de twee Eredivisie-subtoppers. Ten minste, normaal gesproken dan. Des te meer reden voor FC Groningen om uit het dal te klimmen in de thuiswedstrijd tegen de regiorivaal.

De Derby van het Noorden begon met een nieuwtje van Voetbal International: volgens het weekblad staat FC Emmen-trainer Dick Lukkien volgend seizoen voor de groep in Groningen. Dennis van der Ree is nu nog de hoofdtrainer van de nummer zeventien van de Eredivisie.

Genoeg om te spelen dus, want Groningen wil vanzelfsprekend volgend seizoen in de Eredivisie uitkomen. Met drie punten achterstand op Excelsior, dat om half drie aftrapt tegen Cambuur Leeuwarden, is dat gat nog overbrugbaar. Om nacompetitie te ontlopen zal het een gat met vier punten goed moeten maken op FC Emmen, waar Lukkien nog tot het einde van het seizoen aan het roer staat.

Van der Ree heeft op dit moment vooral de wedstrijd tegen Heerenveen aan zijn hoofd. Op de clubwebsite gaat de interim-trainer in op de derby-laag van de wedstrijd. “Je merkt dat de spanning oploopt. De wedstrijd leeft niet alleen bij de supporters, ook bij spelers en staf is het besef er dat de belangen voor de derby groot zijn.”

Heerenveen hoopt te profiteren van het puntverlies van RKC Waalwijk. De verrassende nummer negen van dit moment verloor van NEC Nijmegen, waardoor de ploeg van Kees van Wonderen de negende plek over kunnen nemen van de Waalwijkers. Heerenveen verloor vorige week dan wel van Ajax (4-2), maar de trainer van Heerenveen zag genoeg aanknopingspunten voor de aankomende wedstrijd.

Van Wonderen: “Om een goed resultaat te halen moeten wij onze lijn door gaan trekken, zoals we die qua spel in hebben gezet. Dus goed zijn in balbezit, kansen creëren en uiteindelijk jezelf belonen. En uiteraard minder goals weggeven. Het gaat denk ik, als je de twee ploegen tegenover elkaar zet, een close call worden”, zei de trainer op de clubwebsite.

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

17:14
3+
Vitesse komt met statement na Abramovich-onthullingen
16:57
23+
Dekker doet boekje open over Ajax-periode: ‘Liet transfer naar Inter schieten’
16:37
74+
Vandaag Inside-heren oneens over Xavi Simons-transfer: ‘PSV is Conference League’
16:18
20+
‘Onana niet naar United, De Gea verlengt contract’
15:54
57+
Vitesse-problemen komen ook aan in Japan: ‘Hoop dat het goed komt’
15:35
101+
Vraagtekens bij Emmen-beslissing over Lukkien: ‘Deze situatie kan absoluut niet’
15:15
361+
‘Abramovich betrokken bij Vitesse-overname: 117 miljoen’
14:55
119+
Officieel: Feyenoord en PEC Zwolle bevestigen Van den Belt-transfer
14:39
98+
‘Tuchel heeft miljoenen over voor Chelsea-dubbelslag’
14:24
140+
Trauner vraagteken voor Slot: Giménez terug bij Feyenoord
14:07
412+
‘Fenomenale’ Van Persie junior dient zicht aan
13:48
88+
De ‘angstgegner’ van Ajax heeft geen geheimen: “Vooral geluk”
13:34
208+
‘Ajax moet aan de slag met zielsongelukkige speler’
13:19
139+
“De volgende kluns staat al klaar voor Vitesse”
13:18
32+
Roda zegt contracten van Van de Pavert en Joppen formeel op
13:00
62+
Op deze datum keert Mark Rutte terug aan tafel bij Vandaag Inside
12:45
329+
‘Onhoudbare Kökcü droomt van Galatasaray of Fenerbahçe’
12:32
93+
Riskante zes uur lang durende operatie Henk de Jong geslaagd
12:18
361+
AD: Feyenoord heeft eerste zomeraanwinst al beet
12:00
210+
Ajax legt Taylor het zwijgen op
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn, deel deze inhoud niet met minderjarigen | Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie