Henk Fraser begon 2022 als assistent-bondscoach van het Nederlands elftal, maar is er deze winter niet bij in Qatar. Door zijn keuze voor FC Utrecht moest hij de baan bij de KNVB opgeven en dus volgt hij het WK via de televisie.
Over de prestaties van Oranje is de afgelopen dagen veel gezegd en geschreven. “Ik probeer altijd te kijken in de context van zo’n toernooi”, vertelt de oefenmeester aan ESPN. “Verschillende ploegen hebben moeilijke wedstrijden, dus het zou raar zijn als het Nederlands elftal dat niet zou hebben. Wat dat betreft bekijk ik het heel nuchter, denk ik.”
Oranje won met 2-0 van Senegal, maar bleef tegen Ecuador steken op 1-1. “In de moeilijke wedstrijden moet je resultaat zien te halen. Het gelijkspel tegen Ecuador was terecht en dat moet je gewoon accepteren. En nog steeds heb je uitstekende papieren, dus wat dat betreft denk ik dat dat een aantal ploegen het moeilijker heeft”, aldus Fraser.
De Utrecht-trainer waagt zich liever niet aan voorspellingen. Alhoewel… “Ik heb alleen de poules ingevuld, maar dat zag er ook niet best uit wat ik had ingevuld. Dat probeer ik niet vaak te doen, dan kom je er heel slecht uit te zien”, lacht Fraser. Of hij Oranje op winst in de groepsfase had gezet? “Jazeker, natuurlijk. Op één? Finale”, voegt hij er met een extra glimlach aan toe.
Haalt Oranje de WK-finale?
*Odds zijn onderhevig aan verandering.
Is de WK-finale reëel?
- Ja
- Nee