Voormalig bondsvoorzitter Luis Rubiales heeft een straat- en contactverbod gekregen vanwege zijn (ongewenste) kus aan het adres van speelster Jenni Hermoso, na het winnen van het WK Vrouwenvoetbal met Spanje. Dat besloot de rechter vrijdagmiddag.
Rechter legt Rubiales straat- en contactverbod op
Onderzoeksrechter Francisco de Jorge verbiedt Rubiales voorlopig het zoeken van contact met Hermoso. Een ander verzoek van de aanklager, dat Rubiales zich iedere twee weken bij de rechtbank zou moeten melden, verwierp de rechter.
Spaanse dames weigeren nog te spelen voor het land
De uitspraak van de rechter kwam op hetzelfde moment als de bekendmaking van de speelsters van Spanje dat zij voorlopig niet meer uit willen komen voor het land, omdat er volgens hen ‘te weinig is veranderd bij de bond’ sinds het aftreden van Rubiales. Achter de wedstrijden tegen Zwitserland en Zweden van volgende week staan nu vraagtekens.
Enorme rel
Rubiales wordt beschuldigd van seksuele intimidatie en dwang. Het voorval van vorige maand na de gewonnen WK-finale tegen Engeland leidde tot een golf van verontwaardiging in Spanje over seksisme en machogedrag. Afgelopen weekend nam Rubiales alsnog ontslag als voorzitter van de Spaanse bond. Hiermee gaf hij uiteindelijk gehoor aan het verzoek van de voetbalbond RFEF om zijn functie neer te leggen, nadat er wereldwijd ophef was ontstaan over het incident. Rubiales bood zijn excuses aan voor het incident, maar hij weigerde in eerste instantie om af te treden. Hij bleef volhouden dat Hermoso had ingestemd met de kus, maar de voetbalster liet weten dat de vork anders in de steel zat.
Goede uitspraak van de rechter?
- Ja
- Nee