DSB, hoofdsponsor AZ, definitief failliet verklaard

Soccernews

De DSB Bank is door de rechtbank van Amsterdam failliet verklaard. Dat heeft een woordvoerdster van de rechtbank maandag bekend gemaakt. Een laatste poging om de bank van Dirk Scheringa, tevens voorzitter van AZ, te redden mislukte.

Voor het laatste en cruciale plan was onder meer steun nodig van de overheid en de Nederlandsche Bank (DNB), echter wilden deze partijen niet meewerken. “Ook ‘plan B’ blijkt niet levensvatbaar omdat de daarvoor vereiste overheidssteun en de vereiste medewerking van De Nederlandsche Bank niet zijn toegezegd”, aldus de rechter. Als conclusie meldde de rechtbank dat er alles aan gedaan is om DSB te redden van faillissement en dat daarop nu geen uitzicht meer is. “De rechtbank heeft daarom per 9.00 uur het faillissement van DSB Bank NV uitgesproken”, besloot de rechter.

Scheringa raakt hiermee een belangrijke schakel van DSB Beheer B.V. kwijt. DSB Bank is tevens hoofdsponsor van AZ en eigenaar van het stadion van de club. DSB legde per jaar zo’n 5,5 miljoen euro neer aan sponsorgeld. De exacte gevolgen voor de club uit Alkmaar moeten nog blijken. Men zou in ieder geval op zoek moeten naar een nieuwe hoofdsponsor.

0 Votes

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

08:12
0+
Ergernis bij Van Hanegem over PSV: “Eerst die Schmidt en nou begint Bosz ook al”
07:51
195+
Driessen komt met bizar Ajax-nieuws: “Net zo lang totdat de rvc weg is”
07:33
174+
Te Kloese heeft grootse Feyenoord-plannen: “Moet gebeuren”
07:17
154+
Derksen wijst ‘ideale’ technisch directeur Ajax aan
23:44
197+
Jan Smit woedend op KNVB die ‘andere wetten’ hanteert
23:28
656+
“Steijn heeft bij Ajax geen idee wat hij aan het doen is”
23:10
370+
Te Kloese onthult detail Kökcü-deal Feyenoord
22:47
558+
Halsema fileert Ajax en eist verandering
22:25
95+
Jong Ajax weet tegen FC Eindhoven wéér niet te winnen
22:13
1004+
Van der Meijde kondigt supportersacties Ajax aan
21:43
504+
Ajax kan eerste naam van lijstje afstrepen
21:30
160+
Van Wonderen weg bij sc Heerenveen? “Zou nergens op slaan”
21:12
313+
Feyenoord helder: “Hoopten dat KNVB 0-3 zou handhaven als uitslag”
20:46
1248+
‘Mislintat wilde reorganisatie bij Ajax’
20:27
798+
‘Promes vreest voor gevangenisstraf in Rusland’
20:09
748+
Rvc-voorzitter Eringa weigert op te stappen
19:44
1274+
KNVB reageert op woede van Ajax en FC Volendam
19:24
505+
Mislintat en Steijn verdedigd: “Supporters roepen het over zichzelf af”
19:11
1397+
‘België is bang dat Overmars terugkeert bij Ajax’
18:50
97+
Maakt Wiegman de stap naar het mannenvoetbal? “Ik denk dat het kan”
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn, deel deze inhoud niet met minderjarigen | Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie