Newcastle United zorgde zaterdagmiddag voor blije gezichten bij Manchester United. De concurrent van Manchester United, dat samen met The Magpies en Tottenham Hotspur strijdt om twee Champions League-plekken, ging met 3-0 onderuit bij Aston Villa.
Aston Villa-winst geeft Manchester United gouden kans
The Villans begonnen de thuiswedstrijd tegen de nummer drie van de Premier League uitstekend. In de elfde minuut vond aanvaller Ollie Watkins teamgenoot Jacob Ramsey. De jonge aanvaller zette de thuisploeg op een vroege voorsprong.
Het lukte Newcastle United niet om het overwicht in de wedstrijd daarna te pakken. De ploeg had veel overtredingen nodig om de sterk spelende thuisploeg af te stoppen. Dat lukte in de eerste helft nog wel, maar in de tweede helft heette de Newcastle-plaaggeest opnieuw Ollie Watkins.
De Engelsman verdubbelde in eerste instantie in de 61e minuut al de voorsprong voor Aston Villa. Dat doelpunt ging na ingrijpen van de VAR niet door. Vier minuten was het echter opnieuw raak voor de aanvaller. Dit keer eindigde het doelpunt van Watkins wel op het scorebord: 2-0.
Bloemetje van Ten Hag?
De Engelse aanvaller zal misschien een bloemetje van Manchester United-manager Erik ten Hag kunnen verwachten. In de slotfase van de wedstrijd zette Watkins met zijn derde doelpunt van de middag een definitieve streep door de hoop van Newcastle United.
Over hoop gesproken: The Magpies laten met de 3-0 verliespartij bij Aston Villa dure punten liggen in de strijd om Champions League-voetbal. Newcastle stond in punten gelijk met Manchester United en drie punten voor op Tottenham Hotspur. Er liggen dus niet alleen voor het team van Ten Hag kansen.
Tottenham trapt om vier uur af in de thuiswedstrijd tegen AFC Bournemouth. The Spurs kunnen gelijk komen in punten met Newcastle United. Manchester United, dat morgen een uitwedstrijd tegen Nottingham Forrest op het programma heeft staan, kan op zijn beurt een gat van drie punten slaan en daarmee een belangrijke stap richting Champions League-kwalificatie zetten.
Gaat United deze kans pakken?
- Denk het wel
- Denk het niet