Exclusief: Van Halst: “Verkoop tv-rechten laat zien dat iets is neergezet”

Soccernews

Rupert Murdoch telde in augustus een recordbedrag neer voor de uitzendrechten van de Eredivisie. Clubdirecties en technisch managers zijn lyrisch en zien de extra inkomsten als een cadeautje tegemoet. Jan van Halst, voormalig commercieel manager bij FC Twente en tegenwoordig als adviseur actief bij FC Utrecht, is trots op Eredivisie Live.

“Natuurlijk ben ik bij Eredivisie Live vooral in dienst als analyticus. Maar ondertussen kijk ik met een schuin oog mee achter de schermen. Ik moet oppassen dat ik mij niet teveel met zaken ga bemoeien, maar ik vind het enorm interessant”, zo glundert de enthousiaste Van Halst.

De oud-speler van onder meer FC Twente en Ajax prijst het lef dat de Eredivisie-clubs medio 2008 hebben gehad. “Het was een enorm ondernemersrisico, maar toch zijn alle Eredivisie-clubs in het project van Eredivisie Live gestapt. Dat nu een enorme mediatycoon de rechten opkoopt, laat zien dat er iets goeds is neergezet.”

Toch kleven er enkele nadelen aan de deal. Met de verkoop zal Murdoch ook inspraak krijgen in de aanvangstijden van Eredivisie-duels. Wedstrijden op de maandagavond zullen wellicht worden doorgevoerd, waardoor sommige supporters de uit-, maar ook thuisduels aan hun neus voorbij zullen moeten laten gaan. “Dat klopt inderdaad. Clubs moeten de balans vinden tussen commercie en publiek. De afgelopen jaren zijn de aanvangstijden al verspreid over meerdere tijdstippen. En inderdaad, de belangen schuiven af en toe meer naar de commercie”, beargumenteert Van Halst.

Als analyticus bij zowel de NOS als Eredivisie Live, staat Van Halst tussen twee partijen in. De kans bestaat dat de uitzendrechten voor de samenvattingen uiteindelijk ook verhuizen naar een ander kanaal. “Ik zie het niet echt als concurrentie. Het is moeilijk te voorspellen wat er zal gaan gebeuren.” Van Halst zal in ieder geval zijn werkzaamheden doorzetten: “Ik kan niet kiezen tussen de rol van analyticus, of die van commerciële man. De combinatie van beide geeft me nog steeds veel voldoening.”

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

21:56
3+
‘Koeman neemt speler met nul interlands mee naar WK’
21:48
12+
‘Opeens ongekend verdriet voor Luciano Valente’
21:36
29+
Jack van Gelder doet pijnlijk boekje open over Hélène Hendriks
21:33
6+
‘Talpa verwoest tv-carrière van 54 jaar’
21:25
20+
‘Ajax haalt onbeduidende nieuwe trainer’
21:06
7+
Johan Derksen belt John de Mol met bizarre boodschap
21:00
0+
Voorspelling Aston Villa – Liverpool: Cruciale CL-kraker op Villa Park
20:51
32+
‘Frenkie schrikt zich dood: 200 miljoen euro’
20:38
76+
‘Weghorst tekent uit het niets bij nummer vier’
20:18
16+
‘Zaakwaarnemer Van Dijk gespot bij nieuwe club’
20:00
16+
‘Ster komt terug en gaat naar WK 2026’
19:50
77+
‘Kees Smit kiest club die niemand verwacht’
18:47
34+
PSV’er bijt van zich af: “Ik word ondergewaardeerd”
18:28
187+
‘Ronald Koeman ziet het niet zitten in dé man in vorm’
18:10
165+
‘Cruijff laat iedereen versteld staan: Ajax wil AZ’er weer terughalen’
17:52
21+
Kieft toont begrip voor veelbesproken Feyenoord-moment
17:34
183+
Weg naar Feyenoord ligt vrij voor Bundesliga-topper
17:16
14+
Derksen komt met verrassende onthulling over commentator WK-finale
16:57
16+
Koeman krijgt belangrijke update uit Engeland over basispion Oranje
16:39
27+
Van Wolfswinkel wil nog wel voor deze droomclub uitkomen

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie