Ajax-trainer John van ‘t Schip moet de komende tijd verschillende keuzes maken. Wat Andy van der Meijde moet de interim-trainer onder meer een nieuwe aanvoerder aanwijzen.
Van der Meijde pleit voor Ajax-maatregel
Steven Bergwijn is nu nog aanvoerder bij Ajax, maar zijn status zorgt al langer voor onbegrip. Van ‘t Schip liet al weten dat hij nog moet nadenken over de aanvoerdersband. “Ik denk dat je hem gewoon aanvoerder-af moet maken”, zo laat Van der Meijde weten in Veronica Offside.
Je moet hem lekker laten voetballen en Berghuis misschien aanvoerder laten zijn. Er wordt nu te veel verwacht van zo’n jongen. Hij moet een vrije rol hebben”, aldus Van der Meijde, die zijn prijskaartje ook kent. “32 miljoen? Dat weet ik, maar hij is toch gehaald als linksbuiten en niet als aanvoerder?”
Sneijder toont begrip
Volgens Bergwijn is de kritiek onterecht, aangezien de buitenwacht niet ziet wat er binnen de kleedkamer allemaal is gebeurd. Wesley Sneijder beaamt dat. “We zien inderdaad niet wat hij in de kleedkamer doet, daar kunnen wij ook niet over oordelen. Maar ik vond dat hij gisteren (tegen PSV, red.) juist ook weer lekker bezig was. Dan moet je er toch ook schijtziek van worden dat in de tweede helft elke aanval gewoon een goal of levensgrote kans is?”
Moet Bergwijn de band inleveren?
- Ja
- Nee