Van ’t Schip stunt in Spanje, andere toplanden winnen

Foto: Van ’t Schip stunt in Spanje, andere toplanden winnen

Spanje is met een grote domper begonnen aan de WK-kwalificatiefase. Het team van bondscoach Luis Enrique wist zich niet te ontdoen van het Griekenland van John van ’t Schip: 1-1.

Spanje nam na ruim een halfuur spelen nog wel de leiding in het Estadio Nuevo Los Carmenes, het stadion van Granada. Juventus-aanvaller Álvaro Morata maakte de 1-0. Griekenland kon daar weinig tegenover stellen, maar een discutabele penalty bezorgde Anastasios Bakasetas na een uurtje spelen wel de kans om de 1-1 binnen te schieten.

In het slotkwartier bracht Van ’t Schip nog VVV-goalgetter Georgios Giakoumakis in. Een heldenrol zat er niet voor hem in, maar desondanks kan de ploeg van de Nederlandse bondscoach terugkijken op een mooie avond in Spanje. In dezelfde groep (B) won Zweden met 1-0 van Georgië, met een assist van Zlatan Ibrahimovic op Viktor Claesson.

Italië, Duitsland en Engeland winnen

Spanje is dus teleurstellend begonnen aan de WK-kwalificatie, maar dat geldt niet voor de andere toplanden. Duitsland won in Groep J met 3-0 van IJsland. Leon Goretzka en Kai Havertz zorgden binnen zeven minuten al voor een comfortabele voorsprong. Na een klein uur spelen prikte Ilkay Gündogan er nog eentje bij.

In Groep C won Italië met 2-0 van Noord-Ierland. Domenico Berardi en Ciro Immobile maakten al in de eerste helft het verschil voor de Italianen. In Groep I haalde Engeland ondertussen uit tegen San Marino: 5-0. Dominic Calvert-Lewin maakte er twee, waar James Ward-Prowse, Raheem Sterling en Ollie Watkins elk één treffer produceerden.

Overige uitslag Groep C: Bulgarije Zwitserland 1-3

Alle uitslagen Groep F: Israël – Denemarken 0-2, Moldavië – Faeröer Eilanden 1-1, Schotland – Oostenrijk 2-2

Overige uitslagen Groep I: Andorra – Albanië 0-1, Hongarije – Polen 3-3

Overige uitslagen Groep J: Liechtenstein – Armenië 0-1, Roemenië – Noord-Macedonië 3-2

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

20:25
33+
Dit is de volledige loting van het WK 2026
20:07
101+
Dit zijn de tegenstanders van het Nederlands elftal op het WK 2026
18:41
339+
‘WK 2026 verpest door corruptie’
18:24
170+
‘NOS-schandaal bij loting WK 2026’
17:50
118+
“Er komt geen witte rook, Timber gaat weg”
17:35
62+
Verweij: naam Spaanse trainer zingt rond bij Ajax
17:02
225+
Marco Borsato na vrijspraak aan tafel bij Vandaag Inside?
16:48
49+
Van der Gijp: “Hij zei: Pa, ik praat niet meer met jou”
16:22
60+
Saibari loopt blauw oog op en onthult op Instagram de dader
16:09
31+
Van Persie reageert op kritische Zechiël: “Dat gesprek komt er wel”
16:06
75+
Valente plots onderwerp van juicekanaal, Feyenoorder reageert op gerucht
15:52
42+
Bosz: “Na 23 jaar samenwerken deed dat pijn, was moeilijk”
15:37
102+
PSV-selectie ‘kapot’ na ‘verschrikkelijk’ nieuws
15:22
193+
Vuurwerkincident Ajax krijgt pijnlijk staartje
15:07
62+
Driessen: ‘Feyenoord slaat cruciale slag’
14:46
97+
Derksen wijst aan wie ‘gefaald heeft’ na vrijspraak Borsato
14:36
66+
Steven Bergwijn terug naar Eredivisie?
14:21
109+
‘Opvolger van Timber bij Feyenoord al bekend’
14:06
502+
‘Cruijff neemt Barça-verdediger (29) mee naar Ajax’
13:50
91+
‘Streep door droomkandidaat Ajax’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie