Van Persie: “De directeuren speelden spelletjes, het was een achtbaan”

Soccernews

Robin van Persie kondigde elf maanden geleden aan dat hij zijn contract bij Arsenal niet zou verlengen. De aanvaller wilde om de prijzen spelen en drie clubs hoopten zijn droom in vervulling te laten gaan: Juventus, Manchester City en Manchester United. De keuze viel uiteindelijk op contract bij United en het debuutjaar van de Rotterdammer is bijzonder succesvol gebleken. Als topscorer van de Premier League droeg Van Persie voor een groot deel bij aan de landstitel.

In gesprek met clubkanaal [i]MUTV[/i] blikt Van Persie terug op de hectische transferzomer van 2012. “Ik was niet de enige die bepaalde waar mijn toekomst lag”, verklaart de 29-jarige spits, dit seizoen goed voor 26 doelpunten. “Het hing namelijk ook af van de zienswijze van Arsenal. En er werden natuurlijk spelletjes gespeeld door de directeuren. Het was een soort achtbaan. Soms zag het er rooskleurig uit en op andere dagen juist niet.”

“Je weet niet wat je kunt verwachten, omdat alles zo snel kan veranderen”, vervolgt Van Persie. “Normaal gesproken draait het om de speler en twee clubs, maar in mijn geval waren twee andere clubs betrokken. Dat waren Manchester City en Juventus. Daarom was het vrij hectisch, maar vanaf dag één hoopte ik op deze transfer.” Het moment waarop de overstap een feit was, kan Van Persie zich dan ook goed voor de geest halen. De voormalig aanvoerder van Arsenal was met het Nederlands elftal op weg naar de oefeninterland in en tegen België.

“Telefoons zijn in de bus niet toegestaan, maar ik nam de mijne voor de zekerheid mee. Toen ik een trilling hoorde, keek ik op en las ik een sms van mijn zaakwaarnemer, waarin stond: [i]de deal is rond, geniet van de wedstrijd.[/i] Dat was een enorme opluchting. En ik ben niet ontslagen voor het gebruik van mijn telefoon”, grapt Van Persie. “Het was wel vreemd dat de transfer tijdens de wedstrijd werd aangekondigd op tv. Ik dacht dat ik de enige was die ervan wist. Vanaf dat moment is alles zo snel gegaan.”

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

09:27
8+
Internationale media hebben het over ‘misdadigers’ bij Argentinië
09:04
75+
‘FIFA grijpt keihard na Spanje-Argentinië’
08:49
14+
‘Godsvermogen voor Smit en Parrott’
08:40
59+
‘Nieuwe Luis Suárez bij Ajax’
23:33
914+
‘Onthuld: Messi probeerde Spanje rode kaart aan te naaien’
23:33
205+
‘Crysencio Summerville steenrijk na transfer’
23:15
139+
Rooney gaat helemaal los tijdens WK-finale
23:08
1403+
‘Ontslag op staande voet bij NOS na WK-finale’
23:00
71+
‘Grote hint: Lionel Messi wint Ballon d’Or’
22:44
88+
Vandaag Inside slacht Weghorst: “Wij zijn allemaal gek”
22:39
340+
‘Beelden bewijzen: Argentinië had rood moeten krijgen tegen Spanje’
22:31
100+
‘Harry Kane onthult toekomst Thomas Tuchel’
22:15
172+
‘Tadic ondanks Bundesliga-interesse naar Eredivisie’
22:09
130+
Nederland gaat tekeer tijdens WK-finale: ‘Flikker op met die onzin!’
22:01
56+
Trump verrast met WK-plan: “Hoor je dat, Gianni?”
21:53
177+
Spanje ergert zich aan Argentinië: ‘Lijkt Nederland uit 2010 wel’
21:48
30+
WK zorgt voor clash aan VI-tafel: “Jij…”
21:34
0+
‘Makkelie niet welkom bij uitvaart Dieperink’
21:22
695+
Heel Nederland walgt massaal van één man tijdens Spanje-Argentinië
21:21
168+
NEC met zorgen naar loting: “Meteen heel pittig”

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie