Driessen laakt supportersgeweld: ‘Compleet gestoord’

Foto: Driessen laakt supportersgeweld: ‘Compleet gestoord’

Valentijn Driessen heeft in zijn column in De Telegraaf flink uitgehaald naar de ‘voetbalsupporters’ in Nederland. Onder meer de aanhang van Feyenoord krijgt er flink van langs, maar ook andere supportersgroepen komen er bekaaid van af bij de voetbaljournalist.

Feyenoord kreeg dit seizoen al tal van boetes voor ongeregeldheden onder de supporters en ook donderdag ging het weer mis toen er opnieuw vuurwerk werd afgestoken. Volgens Driessen is Feyenoord al een half miljoen euro kwijt aan boetes van de UEFA. De crowdfundingsactie voor Cyriel Dessers valt volgens Driessen daar totaal bij in het niet. “Zouden er niet standaard fakkels en vuurwerk worden afgestoken en trappen worden bezet in De Kuip, dan zou Feyenoord financieel pas echt geholpen zijn door z’n eigen supporters.”

Wangedrag supporters

Maar ook in Friesland zag Driessen wangedrag van supporters voorbij komen. “Wat de aanhangers van SC Heerenveen uithaalden voor de Friese derby tegen SC Cambuur ging alle perken te buiten. Hoe gestoord moet je zijn om een afgehakt hertenhoofd voor de ingang van een stadion achter te laten? Ook over de incidenten rondom Lars Unnerstall en Vaclav Cerny was Driessen niet te spreken. “Hoe gestoord moet je zijn als supporter om een fles naar een keeper te gooien of een speler van de tegenpartij tijdens een wedstrijd een klap te verkopen?”

Driessen hoopt dan ook dat clubs harden gaan ingrijpen om de stadions veiliger te maken. “De voorbeelden zijn van afgelopen week en daarom is er sprake van een zekere willekeur. Want geen enkele aanhang kan over een heel seizoen de handen in onschuld wassen. Meer beschaving in de stadions begint bij de fans. Wat clubs niet ontslaat van strenger optreden tegen zich misdragende ’gasten.”

TIP: Wint Feyenoord in Marseille? Win drie keer je inleg bij Circus!

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

23:45
16+
Schuldbewuste Ajax-speler oppert idee: ‘Dat verdienen de supporters’
23:25
21+
Ajax-ramp in Alkmaar: “We zijn er nog lang niet bovenop”
23:06
16+
”Beste keeper van Nederland’ wordt meteen genaturaliseerd’
23:05
46+
”8-jarige’ na AZ-Ajax door naar Schiphol’
22:48
93+
‘Na AZ-Ajax: contract per direct ontbonden’
22:38
64+
”Ajax-klootzak’ heeft zijn laatste wedstrijd gespeeld’
22:28
42+
Belangrijke Ajax-update: “Hopelijk dit weekend…”
22:11
33+
Ajacied compleet afgemaakt: “Echt een pupillenfout”
21:59
159+
”Luchtfietser’ per direct weg bij Ajax’
21:47
137+
‘AZ-Ajax zorgt voor nachtmerrie van 20 miljoen’
21:30
28+
‘Ajax heeft dé oplossing: Oekraïens international’
21:16
295+
Opeens groot nieuws over ‘Perisic van PSV naar Inter’
21:06
132+
‘Ajax gesaboteerd door Bas Nijhuis’
20:49
32+
‘John de Mol op het matje na Oranjewinter-roddels’
20:37
28+
Eén man vergalt Den Bosch-PSV: “Ongelofelijk slecht!”
20:23
10+
Fabrizio Romano heeft nieuws over terugkeer Lozano
20:07
72+
‘Leegloop bij PSV dreigt: verrassende naam vertrekt’
19:47
193+
Opstellingen AZ en Ajax: flinke domper Ajacieden
19:29
0+
Nederland vol lof over prachtige actie PSV
19:11
10+
Bosz gooit het roer om: “Op andere manier spelen”
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie