Milan van Ewijk

Leeftijd: 24

Het laatste nieuws over Milan van Ewijk

Milan van Ewijk is een Nederlandse rechtsback met Surinaamse roots. In de zomer van 2023 verliet hij eredivisionist sc Heerenveen voor het Engelse Coventry City.

  • Van Ewijk speelt momenteel voor het Engelse Coventry City
  • De rechtsback brak door bij ADO Den Haag
  • Hij werd smaakmaker bij sc Heerenveen
  • De laatbloeier speelde met Excelsior Maassluis in de Tweede Divisie

Clubcarrière Milan van Ewijk

Milan Fabrizio van Ewijk werd op 8 september 2000 geboren in Amsterdam. Zijn geboortewieg stond dan wel in de hoofdstad, maar desondanks speelde de rechtspoot in de jeugdopleiding van Feyenoord. Een doorbraak bleef uit. “Het was voor mij een enorm dieptepunt”, vertelde hij nadien aan Voetbal International. “Je speelt zes jaar in de opleiding van Feyenoord en dan denk je dat je gaat doorbreken, want het komt steeds dichterbij. Ook al ben je zestien, je hebt een bepaalde gedachte dat je het wil gaan halen, Feyenoord 1. Als je dan hoort dat je eruit moet…”

De impact was enorm. “Zeker ook omdat de hele familie was verhuisd voor jou. Iedereen heeft alles achtergelaten”, vertelde Van Ewijk in datzelfde interview. In die periode was het plezier ver te zoeken, maar de Amsterdammer wist zich te herpakken in het shirt van Excelsior Maassluis. Hier werd hij door trainer Dogan Corneille omgeturnd tot rechtervleugelverdediger. In die hoedanigheid mocht hij in de periode 2018-2019 opdraven in de Tweede Divisie (34 wedstrijden) en de KNVB Beker (twee wedstrijden).

Van Ewijk speelde zich bij Excelsior Maassluis opnieuw in de kijker bij profclubs. In 2019 toonden ADO Den Haag, Excelsior, Go Ahead Eagles, PEC Zwolle en Sparta Rotterdam allen belangstelling voor de rechtsback. Hij besloot alle opties tegen het licht te houden en koos vervolgens voor de residentieclub. In april van dat jaar ondertekende Van Ewijk een verbintenis voor de duur van drie seizoenen.

Milan van Ewijk (ADO Den Haag)
In het geel-groen van ADO Den Haag (Alamy)

Debuut voor ADO

Op 4 augustus 2019 debuteerde Van Ewijk alsnog in het betaald voetbal. In de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht (2-4 nederlaag) stond de rechtsback meteen negentig minuten op het veld. De daaropvolgende confrontatie met PSV ging aan zijn neus voorbij, maar hij mocht zich dat seizoen wel meten met clubs als Ajax (tweemaal) en Feyenoord. Tot en met januari 2020 deed de technische staf in twaalf officiële wedstrijden een beroep op hem.

ADO Den Haag presenteerde Alan Pardew in december 2019 als hoofdtrainer. De Haagse club versterkte zich in de winterse transferperiode met verschillende spelers, waardoor het perspectief van Van Ewijk verslechterde. Men besloot daarom om hem op huurbasis onder te brengen bij eerstedivisionist SC Cambuur. In Leeuwarden speelde de flankspeler mede door de coronapandemie ‘slechts’ tegen MVV Maastricht (2-1 zege) en Almere City FC (0-1 zege).

In de zomer van 2020 keerde Van Ewijk weer terug naar ADO Den Haag. Niet met de benodigde bagage op zak, maar desondanks groeide hij in het seizoen 2020-2021 uit tot de vaste rechtsback. Op 25 oktober 2021 bewees de rechtsback zijn meerwaarde met een doelpunt en een assist tegen AZ (2-2). Zijn aandeel liep dat jaargang op naar 34 officiële wedstrijden. Als hekkensluiter degradeerde de Haagse formatie wel uit de Eredivisie.

Milan van Ewijk (sc Heerenveen)
In actie voor sc Heerenveen (Pro Shots)

Smaakmaker in Heerenveen

ADO Den Haag verkocht Van Ewijk in de zomer van 2021 aan sc Heerenveen. In Friesland ondertekende hij een contract voor vier seizoenen. De rechtsback debuteerde op 13 augustus 2021 met een 0-1 overwinning op het veld van Go Ahead Eagles in het pompeblêdenshirt. Zijn eerste treffer volgde op 30 oktober van datzelfde jaar in de thuiswedstrijd tegen Vitesse. Hij zette het Heerenveense tiental op voorsprong na een fraaie counter, maar de Arnhemmers zegevierden alsnog met 1-2.

Van Ewijk speelde 38 officiële wedstrijden in zijn eerste seizoen voor sc Heerenveen. Met één doelpunt en één assist bleef zijn rendement laag, maar in het seizoen 2022-2023 maakte hij dat ruimschoots goed. De Amsterdammer produceerde zes doelpunten en drie assists in veertig officiële wedstrijden. Door de Heerenveen-fans werd hij uitgeroepen tot Speler van het Jaar. Zijn team bereikte voor het tweede seizoen op rij de Europese play-offs, maar na AZ (2022) trok ditmaal FC Twente aan het langste eind in de halve finale.

Na twee seizoenen voelde Van Ewijk de drang om een volgende stap te zetten. De Eredivisie-top klopte niet aan, maar Coventry City wel. The Sky Blues wisten hem voor vier seizoenen op de loonlijst te plaatsen. In ruil daarvoor betaalde de Championship-formatie ruim vier miljoen euro.

Bruno Fernandes en Milan van Ewijk
In duel met Bruno Fernandes van Manchester United (Pro Shots)

Transfer naar Coventry City

Van Ewijk debuteerde op 6 augustus 2023 in de M69 Derby tegen Leicester City (2-1 nederlaag) door Josh Eccles na 71 minuten af te lossen. Zijn eerste doelpunt voor de club maakte de Nederlander op 2 september 2023 in de doelpuntrijke thuiswedstrijd tegen Watford (3-3). In het seizoen 2023-2024 mocht hij in 42 van de 46 competitiewedstrijden minuten maken namens Coventry City. Daarin scoorde de rechtspoot nog een tweede keer en wel ten koste van Leicester City (3-1 zege).

In zijn eerste seizoen bij Coventry City speelde tevens zeven bekerwedstrijden, waarvan zes in de FA Cup. The Sky Blues zorgden voor een stunt door de halve finale van het prestigieuze bekertoernooi te bereiken. Zijn team wist een 0-3 achterstand ongedaan te maken tegen Manchester United, maar de finaleplaats verdampte alsnog in de strafschoppenserie. Een clash met Manchester City op Wembley bleef daardoor uit.


Interlandcarrière Milan van Ewijk

Van Ewijk debuteerde op 25 maart 2022 als jeugdinternational van Nederland. In de doelpuntloze EK-kwalificatiewedstrijd tegen de leeftijdsgenoten van Bulgarije mocht de rechtsback negentig minuten aantreden voor Jong Oranje. In de daaropvolgende wedstrijden tegen Zwitserland (2-0 zege), Moldavië (0-3 zege) en Wales (0-1) wist hij steevast een assist mee te pikken. Onder leiding van bondscoach Erwin van de Looi plaatste men zich voor het jeugd-EK van 2023.

In Georgië begon Van Ewijk het jeugd-EK op de bank. Tegen België (0-0) viel hij dertien minuten voor tijd in. De Amsterdammer mocht in de daaropvolgende duels met Portugal (1-1) en Georgië (1-1) starten, maar kon niet voorkomen dat Jong Oranje al in de groepsfase sneuvelde. Zijn teller bleef daardoor steken op acht wedstrijden voor het hoogste jeugdelftal van Nederland.

Laatste update: 4 februari 2025

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie