De huidige pauze in de trainersloopbaan van Peter Bosz bevalt hem uitstekend. Toch kriebelt het weer bij de 59-jarige oefenmeester om ergens aan de slag te gaan. Recent was er interesse vanuit de Premier League.
Bij het ESPN-programma Goedemorgen Eredivisie krijgt Bosz eerste de korte vraag of zijn volgende klus in Nederland of in het buitenland zal zijn. “Dan zeg ik toch buitenland, want die kans is groter. Maar Nederland is zeker wel een optie”, antwoordde de Apeldoorner, waarna tafelgenoot Hans Kraay jr. een balletje opgooide over twee Engelse ploegen die interesse toonden.
“Ja, daar heb ik mee gesproken. Maar die hebben voor een andere trainer gekozen. Ik heb twee keer met Wolverhampton Wanderers en Aston Villa gesproken”, antwoordde Bosz. Deze clubs kozen respectievelijk voor Julen Lopetegui en Unai Emery.
Bijzondere competitie
Bosz ziet het zeker wel zitten om in de Premier League aan de slag te gaan. “De Premier League überhaupt is iets bijzonders. Het liefst zou je clubs hebben die wat hoger meespelen”, stelt hij. “Maar goed, dat juist de clubs die onderin spelen van trainer wisselen is ook wel weer logisch. Aan de andere kant: daar is zoveel geld dat als je de tijd zou krijgen, met mensen die goed beleid voeren, dan kan je die stap ook echt gaan maken. Dat zie je ook wel met clubs als Brighton, die opeens behoorlijk bovenin meespelen.”
Bosz is clubloos sinds oktober, toen hij werd ontslagen als eindverantwoordelijke bij Olympique Lyon. Verder stond hij aan het roer bij onder meer Ajax, Borussia Dortmund en Bayer Leverkusen.
Past Bosz in de Premier League?
- Zeker wel
- Denk het niet