Peter Bosz slaat alarm: ‘Ik maak me grote zorgen’

Foto: Peter Bosz slaat alarm: ‘Ik maak me grote zorgen’

Bayer Leverkusen heeft nog één wedstrijd voor de boeg: de finale van de DFB-Pokal tegen Bayern München van aanstaande zaterdag. Voor oefenmeester Peter Bosz en zijn team betekent dat duel de afsluiting van een slopende periode.

Door de coronabreak moest Leverkusen namelijk om de paar dagen voetballen. Het Algemeen Dagblad citeert Bosz: “Ik maak me zorgen over de belasting van spelers.” De coach verwacht dat zijn spelers zich nog wel op zullen kunnen laden voor de finale: “Maar ik maak me wel oprecht zorgen over wat we momenteel aan het doen zijn met z’n allen.”

Hij gaat verder: “In de discussie over voetbal en corona gaat het heel veel over geld. En over wel of geen fans bij wedstrijden. Maar kijkend naar de belasting van spelers, maak ik me vooral ook dáárover zorgen. Dit kan niet goed gaan. En je ziet ook dat het niet goed gaat. Vooral de vermoeidheid in het hoofd maakt de kans op blessures een stuk groter. Je ziet dat in Duitsland, in Engeland, in Spanje. En dan heb je het niet eens over spierblessures, maar over zwaardere blessures, zoals enkel of knie.”

Bosz pakt de kalender er eventjes bij: “We hebben afgelopen weekeinde in Duitsland dus de competitie afgerond. Nu werken Leverkusen en Bayern München toe naar de bekerfinale. Als die is gespeeld, krijgen jongens bij mij twee weken vrij, verplicht, want daarna begint de voorbereiding op het uitspelen van de Europa League in augustus. Dat vrij zijn is wel aan restricties gebonden, Zuid-Amerikaanse spelers bijvoorbeeld mogen niet naar huis, want dat is niet veilig. Hopelijk doen we het in de Europa League zo goed, dat we tot de finale van 21 augustus bezig blijven. Het huidige seizoen zit er dan op, na dertien maanden, maar rust tot aan het nieuwe seizoen is er nauwelijks als je international van een land bent. Want eind augustus beginnen die spelers alweer met de voorbereiding op de Nations League. Na twee interlands in de eerste week van september start vanaf 11 september het nieuwe clubseizoen met beker en competitie. En omdat de Bundesliga in september start, zit je met vijf speelrondes die naar later in het seizoen doorschuiven…”

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

12:16
17+
Van der Gijp foetert na PSV – Feyenoord: “Kom op, man”
12:00
4+
Hét talent van de voetbaltrots van Maastricht
11:45
17+
‘FC Twente heeft slecht nieuws voor Ajax-huurling’
11:30
151+
Alle bevestigde (winter) transfers in Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie
11:15
21+
‘Toekomst Vandaag Inside-gast aan zijden draadje’
10:49
34+
‘Hartverscheurend besluit voor voetbalfans’
10:33
23+
Fikse domper voor Salah-Eddine
10:16
86+
‘Van der Gijp langer weg bij Vandaag Inside’
09:50
84+
‘Nieuwe Barcelona-rol voor Frenkie de Jong’
09:33
72+
Liverpool-revelatie geprezen: “Meesterzet van Slot”
09:17
48+
‘Krankzinnige’ dubbelactie Virgil van Dijk
08:59
30+
Slot naar iconisch Wembley: “Maar als je mij een beetje kent…”
08:44
96+
Van Polen tipt PSV Pepi-vervanger: “En dan tegen Wouter Goes”
08:28
350+
‘Gitzwart scenario dreigt voor PSV’
08:12
47+
Koopmeiners baalt: “Had er wel oren naar”
07:50
232+
‘Op staande voet ontslag voor ‘KNVB-clown”
07:33
40+
Clasie geïrriteerd: “Kan ook mijn enkel breken, snap je?”
07:17
1417+
‘Verdriet voor Wout Weghorst’
23:40
229+
Bayern München ster kan vrij weglopen: contract verloopt in juni
23:15
279+
Manchester City geeft meer geld uit dan hele Premier League bij elkaar
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie