‘Duurbetaalde PSV’ers vallen tegen op trainingen’

Foto: ‘Duurbetaalde PSV’ers vallen tegen op trainingen’

Bij PSV is het toch wel opvallend dat oefenmeester Mark van Bommel zo schippert op het middenveld. Michal Sadílek, Mohammed Ihattaren, Jorrit Hendrix, Pablo Rosario, Gastón Pereiro, Érick Gutiérrez: ze hebben allemaal speeltijd gekregen.

Vooral de situatie van de Mexicaan en de Uruguayaan is ietwat schrijnend. Zij beschikken over de nodige voetbalkwaliteiten, maar worden snel terzijde geschoven door hun coach ten faveure van de meer controlerend ingestelde middenvelders. Voetbal International analyseert: “Zij dwingen het in tegenstelling tot bijvoorbeeld Pereiro en Guti af op de training. We kunnen dat niet met eigen ogen aanschouwen, aangezien de meeste trainingen na de winterstop besloten zijn. Maar een plek in het basiselftal verdien je doorgaans toch tijdens trainingen. Dat het Pereiro en Guti in de tweede helft van het seizoen niet is gelukt zich structureel in het elftal te spelen, mogen ze dus in eerste instantie zichzelf aanrekenen.”

Het blad gaat verder: “Al is enige clementie op zijn plaats, Latijns-Amerikaanse spelers zijn doorgaans sfeergevoeliger dan de meer nuchtere Nederlandse voetballers. Als je geregeld wordt gewisseld of je wordt genegeerd doet dat waarschijnlijk toch iets met de motivatie. Pereiro kan echter niet zeggen dat hij de kansen niet heeft gehad. De Uruguayaan kan wederom goede statistieken overleggen, maar hij heeft in wedstrijden ook te vaak niet thuisgegeven. Blijft over Gutiérrez. Hij mocht in de competitie alleen tegen AZ starten als controlerende middenvelder, zijn favoriete positie. In die wedstrijd greep Van Bommel na 29 minuten in en wisselde hij Pereiro voor Sadílek om meer grip te krijgen.”

“De trainer vindt Guti naast Rosario een risico, omdat hij verdedigend nog weleens in de problemen komt, als hij onder druk wordt gezet. De Mexicaan gaf tijdens het trainingskamp in Qatar zelf ook aan moeite te hebben met het tempo in Nederland. Dat is de reden waarom de trainer hem als aanvallende middenvelder gebruikte.”

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

09:33
0+
Kritiek op Farioli: ‘Dan heb je het als coach niet goed gedaan’
09:30
0+
Arsenal is terug na slechte reeks: ‘We waren sensationeel’
09:15
0+
Van Nistelrooij in de penarie met Leicester: ‘Het is zorgwekkend’
08:45
0+
Been haalt Feyenoorder onderuit: ‘Dat gaat niets worden’
08:35
0+
Spaanse media schrikken van De Jong: ‘Het wordt steeds erger’
08:26
0+
‘Real bereikt doorbraak in transfersoap Alexander-Arnold’
08:00
0+
FC Transferflop: kies MIDDENVELDER 3
07:45
0+
Dit is het programma in de achtste finale van de KNVB Beker
07:15
0+
Dit zijn alle uitslagen van de achtste finale van de KNVB Beker
23:44
0+
‘Priske zorgt voor groot Feyenoord-schandaal’
23:23
0+
Feyenoord wordt finaal afgemaakt: ‘Een wanprestatie’
23:01
0+
Feyenoord naar kwartfinale beker door zege op dapper Rijnsburgse Boys
22:35
0+
‘Trots’ Excelsior geeft fans korting na pijnlijke bekeruitschakeling
22:09
0+
Utrecht draait wedstrijd om tegen RKC: Haller de grote man
21:50
0+
‘Feyenoorder zakt door ondergrens tegen amateurs’
21:34
0+
Hancko krijgt eindelijk rust bij Feyenoord: “En wat last van zijn knie”
21:20
0+
Haller scoort 22(!) seconden na invalbeurt
20:57
0+
Duidelijk advies na weren uitsupporters AZ – Ajax
20:53
0+
Voorbeschouwing Eintracht Frankfurt – Borussia Dortmund: Kan Sahin met de druk omgaan?
20:34
0+
Go Ahead rekent in tweede helft af met Twente op kolkende Adelaarshorst
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie