Bernard Schuiteman is niet heel erg te spreken over het werk dat hij in het verleden verricht heeft voor Manchester United. De huidige technisch directeur van Grasshoppers werkte vroeger als scout bij de Premier League-club, maar daar hield hij na drie seizoenen mee op.
“Soms smeekte ik de club om een speler te nemen. Zoals bij Dayot Upamecano”, legt hij nu uit bij RTV Rijnmond. “Die jongen was toen zeventien jaar en speelde bij Red Bull Salzburg. Neem die nou, man, bleef ik maar zeggen. Hij had hooguit een paar miljoen gekost, maar ze deden het niet. Nu is hij centrale verdediger bij Leipzig en zit de hele wereld achter hem aan.”
Schuiteman zorgde er in het verleden ook voor dat Hakim Ziyech van sc Heerenveen naar FC Twente vertrok. “Iedereen kan Ziyech scouten? Vast wel, maar hij was toen nog lang niet zo ver als nu. Bovendien was het de vraag of hij wel bij Twente zou passen. Je knipt hem eruit en plakt hem in je eigen team. Zo werkt scouten. En dan hopen dat je het goed ziet, zoals destijds met Ziyech het geval was.”
Verstandige keuze geweest?
- Ja
- Nee