Hoofdrol Foden na assist Flekken, Huijsen scoort

Foto: Hoofdrol Foden na assist Flekken, Huijsen scoort

Phil Foden heeft maandagavond een absolute hoofdrol opgeëist bij Manchester City. De international van Engeland besliste hoogstpersoonlijk de Premier League-wedstrijd tegen Brentford: 1-3.

City wint dankzij hattrick bij Brentford

Manager Pep Guardiola liet Erling Braut Haaland als aanvalsleider starten. De Noorse goalgetter is weer terug na blessureleed, maar hij speelde tegen Brentford ‘slechts’ een bijrol. Een rol was er zeker ook voor doelman Mark Flekken. Op aangeven van de Oranje-international maakte Neal Maupay de verrassende openingstreffer namens de thuisclub.

Brentford leek met een voorsprong de kleedkamer in te gaan. Met de nadruk op leek, want vlak voor rust wist de sterrenformatie van manager Pep Guardiola alsnog toe te slaan. In de derde minuut van de blessuretijd werd de bal niet lekker weggewerkt door de thuisploeg en daardoor kreeg Foden de mogelijkheid om doeltreffend af te werken.

In de tweede helft wist Manchester City het krachtsverschil in cijfers uit te drukken. Op aangeven van Kevin De Bruyne kopte de geheel vrijstaande Foden de 1-2 binnen, waar Flekken in de zeventigste minuut nogmaals moest vissen door toedoen van de Engelsman. Na een één-tweetje met Haaland schoot Foden zijn derde van de avond tegen de touwen.

Manchester City komt dankzij deze overwinning op twee punten van koploper Liverpool. Het team van Guardiola heeft daarbij een wedstrijd tegoed.

Scoreverloop: 1-0 (21′) N. Maupay, 1-1 (45′) P. Foden, 1-2 (53′) P. Foden, 1-3 (70′) P. Foden

Serie A: Huijsen scoort voor AS Roma

In de Italiaanse Serie A werd maandagavond ook gevoetbald. AS Roma speelde voor eigen publiek met Cagliari, dat een 4-0 nederlaag werd toegebracht. Dean Huijsen maakte één van de vier doelpunten.

Lorenzo Pellegrini opende in Stadio Olimpico de score. Paulo Dybala tilde de marge naar 3-0, waarna Huijsen met zijn eerste doelpunt voor Roma de eindstand op 4-0 bepaalde. Bij de Romeinen werden de backposities overigens ingevuld door Rick Karsdorp en nieuwkomer José Angeliño.

Scoreverloop: 1-0 (2′) L. Pellegrini, 2-0 (23′) P. Dybala, 3-0 (51′) P. Dybala (strafschop), 4-0 (59′) D. Huijsen

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

11:00
7+
Vermoedelijke opstelling Ajax tegen Utrecht: Grim grijpt stevig in
10:48
20+
‘Knettergek: Ten Hag terug naar oude liefde’
10:32
1+
Feyenoord verliest weer topduel: “Zorgen is niet het goede woord”
10:16
131+
‘Weghorst weg na knallende Ajax-ruzie’
10:00
4+
Op welke zender kijk je Go Ahead Eagles – Feyenoord?
09:50
12+
‘Genee weggezet bij Vandaag Inside: vervanger bekend’
09:30
166+
‘Grote Louis van Gaal-stunt bij Ajax’
09:13
43+
‘Peperdure Feyenoord-aanwinst uit elftal gezet’
09:00
8+
Op welke zender kijk je AZ – PSV?
08:50
94+
Woede om Heitinga-ontslag: “Gewoon een goede trainer…”
08:33
245+
‘Ron Jans zet handtekening na Utrecht – Ajax’
08:17
353+
‘Erik ten Hag onthult Ajax-besluit’
08:00
17+
Op welke zender kijk je FC Utrecht – Ajax?
07:50
47+
Derksen velt Ajax-top: “Nog nooit één wedstrijd gespeeld…”
07:33
108+
”Rotterdamse Heitinga’ óók per direct op non-actief’
07:17
122+
‘Feyenoord-invaller per direct uit selectie gezet’
23:27
501+
‘Eén Ajax-speler verantwoordelijk voor ontslag Heitinga’
23:26
262+
‘Gloukh gaat boekje te buiten op Instagram’
23:10
518+
‘Atoombom bij Ajax: Kluivert en Pastoor’
22:55
277+
‘Gonçalo Borges per direct naar FC Dordrecht’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie