TECHNISCH DIRECTEUREN, ga naar BELGIË! | Raad van Aad #10

Foto: TECHNISCH DIRECTEUREN, ga naar BELGIË! | Raad van Aad #10

Een oproep aan alle technisch directeuren van Nederland: stuur als de wiedeweerga je scouts naar België. Dat is het advies van België-kenner Aad de Mos. “Ik vind het namelijk onbegrijpelijk dat we niet meer goed scouten in België”, zegt hij in de nieuwste aflevering van de SoccerNews.nl-podcast Raad van Aad.

Aad de Mos heeft advies voor alle technisch directeuren in Nederland

“België brengt ontzettend veel goede spelers voort”, begint De Mos zijn relaas waarin hij wijst naar vroegere tijden in Amsterdam. In het verleden was Ajax er heel snel bij om jonge spelers op te halen. Denk aan Toby Alderweireld en Jan Vertonghen. Ze hadden toen ook een goede Belgische scout.” Ook zijn er volgens de SoccerNews.nl-analist voldoende voorbeelden van Belgische toppers die vanuit Nederland groot zijn geworden. “Nacer Chadli en Dries Mertens bijvoorbeeld hebben het vanuit Nederland ver geschopt en een ongelooflijke transferwaarde gekregen.”

Als recent voorbeeld neemt hij Victor Osimhen. De topspits van Napoli had volgens De Mos gewoon bij Ajax of PSV moeten voetballen. “Hij heeft gespeeld bij Charleroi. Waar gaat hij dan naartoe? Naar Lille. Waarom niet naar Ajax en PSV? Dat zijn veel grotere clubs dan Lille. Zij hadden toen moeten toeslaan. Eden Hazard en Divock Origi, allemaal opgepikt door Lille. Daar lopen dus betere scouts rond dan in Nederland. Dat vind ik ernstig. Osimhen is nu 180 miljoen euro waard.”

“Zet vaste mannen in België”, aldus de duidelijke Raad van Aad. De Mos vergelijkt de Belgische competitie verder nog met de Nederlandse competitie en komt tot een opvallende conclusie. Welke? Dat hoor en zie je in Raad van Aad (klik hierboven voor de video).

Raad van Aad

In Raad van Aad, onderdeel van de wekelijkse podcast Twee Viertje met Aad, geeft Aad de Mos ongevraagd, maar oh zo nuttig advies. Raad waarvan je dacht het niet nodig te hebben, maar zeker kan gebruiken. Je zal er wat aan hebben. Luisteren dus!

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

23:03
33+
Twente wint, maar Van den Brom is woest: ‘Slappe lullen!’
22:42
92+
‘Talpa heeft enorm probleem met Johan Derksen’
22:21
50+
‘Ajax grijpt mis op transfermarkt en moet zoektocht vervolgen’
21:54
26+
AZ is resoluut: huurtransfer keihard afgewezen
21:37
103+
‘Ajax neemt ingrijpend besluit over Owen Wijndal’
21:00
118+
Memphis Depay mogelijk serieuze optie voor PSV
20:49
31+
‘WK-transfer Malen in gevaar, nieuwe club meldt zich’
20:34
48+
Kees Smit geeft glashelder signaal over ‘AZ-exit’
20:25
201+
Waanzinnige verrassing met nieuwe bondscoach Oranje
20:10
27+
Ron Jans grijpt in bij FC Utrecht: smaakmaker op de bank
20:01
336+
‘Weghorst maakt Eredivisie-transfer, fans vieren feest’
19:51
144+
Opvallend: ‘Hirving Lozano keert terug’
19:25
0+
‘El Clásico krijgt vervelend staartje voor Frenkie de Jong’
18:51
37+
‘Vraagprijs Nederlandse middenvelder flink gezakt: volop interesse’
18:34
93+
Ajax-pareltje gaat voor nieuwe glansrol: “Nooit eerder in mijn leven…”
18:16
138+
‘Hadj Moussa naar een veel grotere club dan Marseille’
17:58
27+
Nick Marsman duikt op bij Nederlandse club
17:38
86+
PSV en Noa Lang in contact: stuntterugkeer in de maak?
17:27
0+
Voorspelling AZ – Ajax: AZ herhaalt Alkmaarse nachtmerrie voor Ajax in de beker
17:17
34+
Dumfries spreekt zich uit: “Merkte dat er iets niet klopte”
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie