Brian Brobbey kwam zondag tegen FC Emmen als invaller binnen de lijnen bij Ajax. Opmerkelijk genoeg bleek uit de statistieken dat de spits tijdens zijn invalbeurt van een half uur maar twee keer de bal raakte. Ajax-trainer John Heitinga ging na afloop op de persconferentie in op de invalbeurt van Brobbey.
Heitinga houdt vertrouwen in Brobbey
“Dat zegt niets”, waarmee Heitinga inging op de voorgelegde statistiek over Brobbey. “Met Brian ben ik elke dag bezig en ik denk dat hij nog van grote waarde gaat zijn.” De aanvaller krijgt weinig speeltijd onder Heitinga, maar scoorde dit seizoen al wel elf doelpunten in de Eredivisie.
De oefenmeester ging ook in op het basisdebuut van Jorrel Hato, die tegen FC Emmen voor het eerst aan de aftrap mocht verschijnen. Op de linksbackpositie lijkt Heitinga dan ook nog altijd naar vastigheid te zoeken. “De linksbackpositie is nog geen uitgemaakte positie. Jorrel viel vorige week heel goed in tegen Fortuna Sittard en daarop wilde ik voortborduren. Ik bekijk het per wedstrijd en het is mooi dat hij zijn basisdebuut heeft gemaakt. Hij heeft een aantal hele goede dingen gedaan, er is ieder geval concurrentie op de linksbackpositie.”
Álvarez mist PSV-clash
Heitinga baalde daarnaast van de gele kaart voor Edson Álvarez, die de topper tegen PSV door een schorsing aan zich voorbij moet laten gaan. “Het is natuurlijk een gemis, je bent al tijdens de wedstrijd in je hoofd bezig met volgende week. De scheidsrechter maakt de beslissing om hem te geven, dan kun je er weinig aan veranderen. Ik vond het geen overtreding. Maar ik heb het nog niet heel goed teruggekeken, dan kan ik er pas echt iets over zeggen.”
Wie zie jij het liefst in de spits spelen bij Ajax?
- Tadic
- Brobbey