Waarschuwing voor Brobbey: “Als hij ze niet maakt…”

Foto: Waarschuwing voor Brobbey: “Als hij ze niet maakt…”

Kenneth Perez vreest voor Brian Brobbey. De Ajax-spits scoort dit seizoen niet alleen bijzonder weinig (één keer), maar begint volgens de voetbalanalist ook nog eens voorspelbaar te worden.

Druk op Brian Brobbey groeit na doelpuntloos optreden

Perez wijst erop dat Brobbey vooral opvalt door het lichaam van zijn tegenstander te gebruiken om de bal bij zich te houden. “Het is een specialisme”, opent de Deen in Dit was het Weekend. “Alleen het moet voor een spits gepaard gaan met een bepaalde doelgerichtheid. Als hij de goals maakt, is het een goede combinatie. Maar als hij de goals niet maakt…”

“Hij zal ook wel loopacties moeten maken. Het is nu heel erg hangen en het karakteristieke slaan op de bal en op de grond”, verzucht Perez. “In de jeugd kon je hem inspelen en scoren. Je ontwikkelt niet de andere dingen die je moet doen als je tegen volwassenen komt te spelen. Tegen Duitsland vond ik hem wel weergaloos. Als je dat niveau aan kunt tikken en zo belangrijk kunt zijn voor het team, dan moet dat de standaard zijn.”

Arbitrage helpt Ajax-spits niet

Brobbey kreeg in Almelo weinig mee van de arbitrage. Kees Kwakman begrijpt dat wel. “Ik snap dat de scheidsrechter ook weleens denkt: ‘Je doet het zelf ook’. Ik vond dat hij twee keer wel een vrije trap verdiende, maar ik vind dat hij daarin iets te veel hetzelfde doet. Hij is ontzettend goed in het vasthouden van de bal en het contact zoeken, maar ik vind dat hij vaker los moet zijn van zijn tegenstander, waardoor hij ook weleens anders aangespeeld kan worden.”

Kwakman vindt Brobbey soms ’te veel een aanspeelpunt’. “Weghorst denkt af en toe: ‘Laat iemand anders de bal maar even vragen en ik zorg dat ik voor het doel ben’. Het is goed bedoeld en heerlijk spelen met een spits die altijd de bal wil, dan inspelen en doorbewegen, maar misschien moet hij iets meer aan zichzelf denken.”

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

19:49
5+
‘Kees Smit opeens in tranen na AZ – NEC’
19:35
0+
Slot dankt Van Dijk, maar deelt kritiek niet
19:25
38+
‘Goes maakt transfer naar Eredivisie-topclub’
19:13
21+
‘Koeman pleegt telefoontje na bekerfinale’
19:00
8+
‘Oranje-international verkast: 60 miljoen’
18:49
815+
‘Ueda weg bij Feyenoord: nieuwe club bekend’
18:45
53+
‘Twee grootste engnekken van Nederland’ in KNVB Bekerfinale
18:19
33+
Verbazing in Kuip: Toornstra om bizarre reden plots op het veld
18:04
64+
‘Nederlandse exodus bij Liverpool: tweetal vertrekt’
17:49
19+
Derksen in Kuip gespot: “Als NEC wint, gooi ik alle grenzen overboord”
17:33
13+
Bekerheld Sibon voorspelt winnaar: ‘Zijn dominanter’
17:19
113+
Werkelijk gênante blunder AZ vlak voor bekerfinale
17:15
31+
Bekerfinale bewijst: ‘Barcelona heeft het voetbal verneukt’
17:00
27+
AZ en NEC beiden met wijzigingen in opstelling voor finale
16:47
36+
Onbegrip over bekerfinale: “Het is spannend en dan…”
16:31
109+
‘Ajax-leiding juicht na late gelijkmaker’
16:20
37+
“We zullen nooit Ajax, Feyenoord of PSV worden”
16:03
47+
Van Hanegem ziet Feyenoord-dissonant: “Klaar mee”
15:47
275+
‘Gigantisch Feyenoord-drama dreigt’
15:33
233+
‘Kodai Sano maakt transfer na bekerfinale’

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie