Martin Eibrink overleden

Soccernews

In Epe in de oud-voorzitter van FC Zwolle, Martin Eibrink, overleden. Eibrink, die slechts 63 jaar is geworden, was vanaf 1981 achttien jaar lang voorzitter van PEC Zwolle ’81, de voorloper van het latere FC Zwolle. Hij haalde onder meer doelman Piet Schrijvers en Johnny Rep naar Zwolle, dat onder hem een grote bloeiperiode in de eredivisie meemaakte.

Ook de verbouwing van het stadion nam hij deels voor zijn rekening: “Hij was de redder van het betaald voetbal in Zwolle, want zonder Eibrink was er zeker geen voetbal meer mogelijk geweest. Zelfs in de periode toen de club zes miljoen gulden schuld had, stelde hij zich op als grootste schuldeiser. Hij heeft echter nooit de erkenning gekregen van de gemeenschap, die hem als enige grote geldschieter bleef zien”, zei Gaston Sporre, zijn opvolger bij FC Zwolle, die samen met voetbalmakelaar Henk van Ginkel als een van de weinigen contact met hem bleef houden.

Eibrink was één van de succesvolste projectontwikkelaars in die tijd. De laatste jaren leefde Eibrink een erg teruggetrokken bestaan. Zaterdag wordt hij in stilte begraven.

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

14:17
12+
‘PSV hakt knoop door over Guus Til’
14:00
3+
Staren naar Arjen Robben is onhandig
13:57
0+
Voorspelling RB Leipzig – Bayern München: Titel voor Bayern München
13:50
28+
Van Persie geslacht om Van Hooijdonk-gedrag: “Krijg ik het schijt van”
13:44
71+
‘Arne Slot zorgt voor shock: meteen weg’
13:36
21+
‘Hartverscheurende zorgen voor Wim Kieft’
13:22
93+
‘Massale Vandaag Inside-aanklacht: ‘walgelijk”
13:18
129+
‘Farioli weg bij Ajax door Real Madrid’
13:12
76+
‘Feyenoord-transfer krijgt Wieffer-staartje’
12:48
63+
Boskamp gaat helemaal los over ‘Feyenoord-aanwinst’ Watanabe
12:32
23+
Van der Gijp emotioneel: “Geen dag dat ik niet aan haar denk”
12:16
35+
Andy van der Meijde openhartig over drankgebruik
12:00
58+
Monsteruitdaging voor FC Volendam in Eredivisie
11:47
43+
Boussaboun: “Zes wedstrijden schorsing? Dat vind ik nog weinig”
11:45
90+
‘Nieuwe trainer Real Madrid laat Arne Slot in tranen achter’
11:34
49+
‘Ajacied kan mee bij Real Madrid’: “Heeft hij gedronken?”
11:23
32+
Op welke zender kijk je Barcelona – Inter live?
11:19
29+
Derksen en Gijp vol lof: “Hij heeft álles goed gedaan”
11:05
112+
‘Twee nieuwe namen in Ajax-basis tijdens seizoensontknoping’
11:03
0+
Voorspelling Heracles – Feyenoord: Attractief duel met Rotterdamse zege
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie