San Diego FC

San Diego

Prijzenkast San Diego FC

Geen

Het laatste nieuws over San Diego FC

San Diego FC is een Amerikaanse voetbalclub uit San Diego, Californië. Thuiswedstrijden van SDFC worden afgewerkt in het Snapdragon Stadium.

  • San Diego FC werd in 2023 opgericht
  • De club is sinds 2025 actief in de Major League Soccer (MLS)
  • In het debuutjaar bereikte men meteen de halve finale van de MLS Cup
  • Het Snapdragon Stadium is de vaste thuisbasis

San Diego FC nationaal clubverband

Voetbal staat niet bekend als volksport nummer één in de Verenigde Staten, die veelal de voorkeur gaven aan sporten als honkbal, basketbal en natuurlijk American football. Toch heeft de voetbalsport wel degelijk een rijke geschiedenis aan de andere kant van de oceaan. In San Diego waren gedurende de twintigste eeuw verschillende teams actief in de North American Soccer League (NASL). Bij de lancering van de Major League Soccer (MLS) in 1996 kwam de vertegenwoordiging van Californië evenwel voor de rekening van LA Galaxy en San Jose Earthquakes.

Tijdens het debuutseizoen van de MLS in 1996 waren tien originele clubs actief. In de loop der jaren steeg het aantal deelnemers, maar San Diego bleef lange tijd verstokt van topvoetbal. De competitieorganisator stond wel degelijk open voor een MLS-franchise in de stad en voerde om die reden talloze gesprekken. Uiteindelijk lukte het Sycuan Band of the Kumeyaay Nation in samenwerking met de Egyptisch-Britse Mohamed Mansour om alle benodigde voorwaarden af te vinken. Op 18 mei 2023 was de oprichting van San Diego FC een feit.

San Diego FC wist al snel een grote naam binnen te halen als aandeelhouder: Juan Mata. De voormalig sterspeler van Chelsea, Manchester United en de nationale ploeg van Spanje besloot een rol te spelen in de opbouw van de club. Het project zorgde meteen voor enthousiasme bij de eigen bevolking. Al op de eerste dag verkocht men circa vijfduizend seizoenskaarten aan geïnteresseerde voetbalfans. Op dat moment waren de clubnaam en de clubkleuren nog niet eens openbaar gemaakt.

Hirving Lozano (San Diego FC)
Hirving Lozano toont een clubsjaal (Alamy)

Droomstart in Los Angeles

In juni 2024 contracteerde San Diego FC de eerste Designated Player uit de clubgeschiedenis: Hirving Lozano van PSV. Gaandeweg het jaar wist men meer spelers aan de selectie toe te voegen, waardoor men op 23 februari 2025 met frisse moed mocht aantreden tegen titelverdediger LA Galaxy. De manschappen uit Los Angeles waren al bijna dertig jaar actief op het hoogste niveau, maar desondanks zegevierde de nieuwkomer met 0-2. Voormalig sc Heerenveen-aanvaller Anders Dreyer maakte beide doelpunten.

Met 63 punten kroonde San Diego FC zich in 2025 tot nummer één in de Western Conference. In de play-offs rekende men vervolgens af met Portland Timbers en Minnesota United FC, maar de Vancouver Whitecaps trokken in de halve finale aan het langste eind (1-3). Tijdens het debuutseizoen ontstond er een keiharde clash met topaankoop Lozano, die in 2026 definitief op een zijspoor werd gezet.

Rivaliteit

Tussen de steden Los Angeles en San Diego ligt hemelsbreed circa 180 kilometer. Door de geringe geschiedenis heeft de club nog amper tijd gehad om rivaliteit op te bouwen, maar wedstrijden tegen LA Galaxy en Los Angeles FC kregen wel meteen extra lading.


San Diego FC in internationaal clubverband

In het debuutseizoen 2025 wist San Diego FC meteen door te stoten naar de halve finale van de MLS Cup. Een historische finaleplaats zat er niet in, maar men sleepte wel een CONCACAF Champions Cup-ticket binnen. In de eerste ronde wisten de mannen uit Californië af te rekenen met het Mexicaanse UNAM Pumas (4-1 thuis, 1-0 uit). SDFC moest in de volgende ronde evenwel buigen voor een andere club uit het buurland: Toluca FC. Na een 3-2 zege in de heenwedstrijd ging de return met 4-0 verloren.


Het stadion van San Diego FC

Sinds de toetreding tot de MLS in 2025 is het Snapdragon Stadium de vaste thuisbasis van San Diego FC. Het is een multifunctioneel stadion, aangezien ook andere sportclubs uit de omgeving gebruik maken van deze locatie: San Diego State Aztecs (American Football), San Diego Wave FC (vrouwenvoetbal) en San Diego Legion (rugby). Er is normaliter plaats voor 35.000 toeschouwers, maar het is mogelijk om de capaciteit op te schroeven naar maximaal 55.000 plaatsen.

Gedurende de bouwjaren was er sprake van het Aztec Stadium. Sponsor Qualcomm wist evenwel een naamsverandering tot stand te brengen, waardoor het Snapdragon Stadium een feit was. Er hebben verschillende artiesten opgetreden in dit onderkomen, waaronder Coldplay, Guns ‘N Roses en Shakira.


Veelgestelde vragen over San Diego FC

Wanneer is San Diego FC opgericht?

Op 18 mei 2023

Wat is het adres van het Snapdragon Stadium?

Snapdragon Stadium
2101 Stadium Way, San Diego, CA 92108
Verenigde Staten

Wat is de capaciteit van het Snapdragon Stadium?

35.000 plaatsen

Wat is de website van San Diego FC?

Klik hier om de club online te bezoeken

Waar kan ik ze vinden op sociale media?

De club is onder meer actief op Facebook, Instagram en X

Laatste update: 18 september 2026

San Diego FC

Land
USA
Trainer
Mikey Varas
Toernooi
Major League Soccer
Wedstrijden Gespeeld
25
Games won
8
Doelpunten
42 – 42
Clean Sheets
7
Vorm
Doelmannen
WG
Leeftijd
1
Carlos Dos Santos
12
26
3
18
–
1
2
1
13
Pablo Sisniega
1
31
–
3
–
–
–
–
16
Marcus Alstrup
–
22
–
–
–
–
–
–
18
Duran Ferree
15
19
4
23
2
–
–
–
Verdedigers
WG
Leeftijd
2
William Kumado
2
23
–
–
2
–
–
–
5
Kieran Sargeant
17
23
1
–
3
7
1
–
17
Osvald Gabriel Soee
6
20
–
–
1
2
1
–
22
Wilson Eisner
4
24
–
–
4
–
–
–
23
Samuel Vines
4
27
–
–
3
1
–
–
25
Ian Pilcher
10
23
–
–
7
2
2
–
32
Ian Murphy
9
26
–
–
2
6
2
–
33
Oscar Verhoeven
23
20
–
–
6
6
5
–
97
Christopher McVey
22
29
1
–
6
–
6
2
Middenvelders
WG
Leeftijd
3
Dagur Dan Thorhallsson
16
26
1
–
5
7
–
–
6
Jeppe Tverskov
20
33
–
–
2
1
3
1
8
Onni Valakari
25
27
4
–
1
16
1
–
10
Anders Dreyer
25
28
11
–
1
1
2
1
12
Gabriel Pirani
14
24
2
–
2
11
2
–
15
Pedro Soma
9
20
1
–
5
4
2
–
20
Anibal Godoy
24
36
–
–
7
10
4
–
26
Manu Duah
25
21
–
–
–
1
1
1
70
Alejandro Alvarado
17
23
1
–
12
6
2
–
99
Elias Achouri
8
27
2
–
2
3
–
–
–
David Mimbang
–
18
–
–
–
–
–
–
Aanvallers
WG
Leeftijd
7
Marcus Ingvartsen
22
30
11
–
3
13
1
–
11
Hirving Lozano
8
31
1
–
2
2
2
–
14
Bryan Zamble
9
18
2
–
8
1
–
–
19
David Vazquez
18
20
3
–
8
9
4
–
24
Emmanuel Boateng
–
32
–
–
–
–
–
–
77
Alex Mighten
13
24
–
–
7
4
1
–
90
Amahl Pellegrino
18
36
3
–
9
9
–
1
94
Cédric Bakambu
3
35
1
–
3
–
–
–
–
Anisse Saidi
2
18
–
–
2
–
–
–
Coach
Mikey Varas
1
Nashville SC
29
20
6
3
41
66
2
Inter Miami CF
29
14
10
5
20
52
3
New England Revolution
29
15
4
10
7
49
4
Chicago Fire FC
29
14
6
9
9
48
5
Charlotte FC
29
13
7
9
8
46
6
Philadelphia Union
29
13
6
10
13
45
7
Orlando City
29
11
5
13
-15
38
8
Red Bull New York
29
10
6
13
-15
36
9
FC Cincinnati
28
9
9
10
-8
36
10
New York City FC
29
8
9
12
2
33
11
Toronto FC
29
7
12
10
-11
33
12
DC United
28
7
12
9
-11
33
13
Columbus Crew
29
9
5
15
-3
32
14
Atlanta United
29
8
6
15
-12
30
15
CF Montreal
29
6
6
17
-24
24
1
Vancouver Whitecaps
29
15
7
7
31
52
2
St. Louis City
29
14
9
6
16
51
3
FC Dallas
29
14
8
7
8
50
4
San Jose Earthquakes
29
13
8
8
10
47
5
Houston Dynamo FC
29
13
7
9
2
46
6
Los Angeles FC
30
12
9
9
15
45
7
Seattle Sounders FC
29
11
8
10
2
41
8
LA Galaxy
30
10
9
11
-9
39
9
Colorado Rapids
29
11
5
13
0
38
10
Portland Timbers
29
9
6
14
-5
33
11
Real Salt Lake
29
9
6
14
-5
33
12
San Diego FC
29
8
9
12
-3
33
13
Minnesota United
29
7
10
12
-9
31
14
Austin FC
29
7
10
12
-17
31
15
Sporting Kansas City
29
6
4
19
-37
22
Aanvallend
Doelpunten Gescoord
47
Doelpunten uit penalties
7
Direct freekick goals
0
Assists
0
Schoten op doel
0
Schoten naast
0
Succesvolle passes
0
Key passes
0
Defending
Gele Kaarten
53
Rode Kaarten
8
Fouls committed
0
Clearances
0
Succesvolle tackles
0
Luchtduels gewonnen
0
Luchtduels verloren
0
Eigen doelpunten
1

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie