‘Zorgen voor beleidsbepalers Ajax’

Foto: ‘Zorgen voor beleidsbepalers Ajax’

Valentijn Driessen vindt dat Ajax zich te makkelijk heeft gewonnen gegeven tegen AZ. De Amsterdammers kwamen in de eerste helft op achterstand, maar wisten dat niet meer om te buigen. De voetbaljournalist maakt zich vooral zorgen om het gegeven dat Ajax volgens hem geen ‘Plan B’ in huis heeft.

Driessen uit zorgen over mak Ajax

“AZ leverde wel heel veel strijd, Ajax heel weinig. Het was heel plichtmatig en veel schuiven. Ze begonnen nog wel goed, maar toen ze eenmaal op achterstand kwamen… Dan verwacht je, zeker tegen het einde van de wedstrijd, veel meer opportunisme van Ajax. Dat zat er helemaal niet in, dat gebeurde gewoon niet”, begint de chef voetbal van De Telegraaf over het bekerduel.

Driessen kreeg te horen dat het ‘niet de tactiek van Ajax’ was om lange ballen te spelen, maar volgens de journalist is dat soms gewoon nodig. “Je moet soms iets anders doen om de tegenstander van de wijs te brengen. Dat deed Ajax niet, AZ bleef redelijk simpel overeind.”

De journalist wil niet direct zeggen dat het bekertoernooi belangrijker is voor AZ dan voor Ajax. “Het zou best kunnen dat Farioli blij is met de uitschakeling, dan kan hij zijn spelers iets meer rust geven in het drukke programma. Maar de beker blijft de kortste weg naar Europees voetbal en ik denk dat Ajax vorig jaar dolgraag de beker had gewonnen. Vorig jaar uitgeschakeld door amateurs, nu door AZ. Dat is in ieder geval al een verbetering.”

Geen plan B

Toch blijft Driessen van mening dat het vertoonde spel van de Amsterdammers maar weinig uitstraalt. “Daar blijf ik op wijzen. Dan heb je Brian Brobbey staan en dan krijg je de wissel voor Wout Weghorst. Maar waarom laten ze die niet met z’n tweeën staan als je op achterstand staat? Het lijkt alsof er niet is nagedacht over een plan B, dat moet de beleidsbepalers zorgen baren.”

Driessen haalt vervolgens de uitzending van Rondo aan, waarin technisch directeur Alex Kroes te gast was. “Die vind het allemaal geweldig en dit is de enige manier waarop het kan. We gaan het zien aan het einde van de rit, waar Ajax dan staat. Of ze in Europees verband en in de competitie potten kunnen breken. Ze staan er wel goed voor, maar dit is wel een streep door de rekening. Iedereen ziet dat Ajax nu te verslaan is.”

Moet Ajax vaker met Weghorst en Brobbey in de spits gaan spelen?

  • Ja, dat vind ik wel
  • Nee, dat vind ik niet
  • Ja, dat vind ik wel
  • Nee, dat vind ik niet

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

22:58
111+
Live op tv bijzondere privé-onthulling over Vandaag Inside-gast
22:51
31+
Kroatië geplaatst voor WK, Nederland en Duitsland (nog) niet
22:28
32+
Wouter Goes heeft bijzondere boodschap voor Kees Smit
22:26
138+
Om deze reden gooiden de Poolse fans met vuurwerk tegen Nederland
22:09
110+
‘Koeman-maatregel door KNVB na Polen-Oranje’
21:59
47+
Oranje-ster schuldig aan tegengoal Polen: ‘Laks’
21:39
144+
‘Buitenland: Gakpo uit Oranje, opvolger bekend’
21:36
248+
Nederland walgt massaal van één man tijdens Polen-Oranje
21:20
255+
‘Ontslag op staande voet na Overmars-rel bij Ajax’
21:01
45+
‘Grote shock: hij is bondscoach Oranje na WK 2026’
20:42
502+
‘Cruijff haalt Spaanse droomkandidaat naar Ajax’
20:23
93+
‘Oranje-ster stopt na WK 2026’
20:04
21+
Virgil van Dijk gedeeld recordhouder bij Oranje
19:45
101+
Koeman maakt pikante Oranje-keuze tegen Polen
19:26
83+
Ajax luistert (nog) niet naar haar fans
19:08
928+
‘Megatransfer: niet naar Ajax, maar naar Feyenoord’
18:53
86+
Op welke zender kijk je Polen – Nederland live?
17:51
102+
Van der Vaart breekt in tranen uit in docu: ‘Kutzooi, jongen’
17:36
427+
‘Woedende Robin van Persie ontploft bij Feyenoord’
17:03
214+
‘Ajax gaat voor trainer die in 2024 nog in finale Champions League stond’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie