‘Xavi Hernández heeft nieuws voor Ajax’

Foto: ‘Xavi Hernández heeft nieuws voor Ajax’

Als Jordi Cruijff eenmaal tekenbevoegd is als technisch directeur van Ajax gaat hij op zoek naar een nieuwe coach voor de Amsterdammers. En de kans is groot dat dat een Spanjaard wordt.

‘Xavi aast op baantje bij Manchester United, niet bij Ajax’

In het verleden was Cruijff directeur bij FC Barcelona toen Xavi Hernández daar hoofdcoach was. Zou de oud-middenvelder van de Catalanen er wat voor voelen om de nieuwe sterke man te worden in de Johan Cruijff ArenA? Zijn naam is wel al een paar keer genoemd, misschien ietwat gekscherend, maar de wonderen zijn de wereld nog niet uit.

Volgens Fabrizio Romano mikt Xavi echter wat hoger. Hij zou zijn zinnen namelijk hebben gezet op het trainerschap op Old Trafford bij Manchester United. Eventjes presteerden The Red Devils beter onder Rúben Amorim, maar inmiddels is het als vanouds kommer en kwel bij de werkgever van onder meer Matthijs de Ligt en Joshua Zirkzee. Er is best een kans dat de Portugees binnenkort ontslagen wordt, maar dan wil de winnaar van onder meer het WK 2010 dus best instappen in Manchester.

Míchel

Ajax heeft in zijn clubgeschiedenis nog nooit een Spaanse coach gehad, maar dat gaat mogelijk veranderen. Valentijn Driessen zei onlangs in een video van Vandaag Inside: “Ik denk dat de kans groot is dat ze dit seizoen afmaken met Fred Grim. En het is een beetje afhankelijk van wie de technisch directeur wordt, maar wordt dat Jordi Cruijff (dat is inmiddels wel duidelijk, red.), dan gaat Ajax voor het eerst geleid worden door een Spanjaard.” Hij noemde ook een naam, maar niet die van Xavi: “En dan geef ik Girona-trainer Míchel een grote kans.”

Twee troefkaarten

Voetbal International schreef een paar maanden geleden over Xavi en Ajax: “Ruim een jaar na zijn vertrek bij Barcelona zoekt Xavi een nieuw project. Na een slopende periode in Catalonië, waar hij naar eigen zeggen leed onder het feit dat hij behalve trainer ook fan was, zoekt hij een club waar hij voor langere termijn kan gaan bouwen. Zijn ambitie is om net als Mikel Arteta te kunnen werken aan een project in de Premier League. Xavi lijkt het geduld te hebben om te wachten op die kans. Mocht Ajax willen gaan voor Xavi, dan is Louis van Gaal de troefkaart. De adviseur van de raad van commissarissen gunde Xavi ooit zijn debuut bij Barcelona. Sindsdien is het contact tussen pupil en leermeester warm gebleven.” Inmiddels beschikken de Amsterdammers dus over twee troefkaarten.

Te hoog gegrepen?

  • Ja
  • Nee
  • Ja
  • Nee

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

14:40
6+
”Intrinsieke heerser’ nooit meer uit Ajax-basis’
14:20
15+
Keiharde consequenties: ‘Senegalese bondscoach geschorst’
14:00
30+
Dick Schreuder op de radar bij grote Bundesliga-club
13:30
94+
Vermoedelijke opstelling Ajax tegen Villarreal: de állerlaatste kans
13:00
104+
Nieuwe ontwikkelingen: St. Juste ondergaat medische testen
12:54
53+
Sneijder smeekt: “Laat me met rust”
12:40
302+
Het gaat opeens helemaal mis met Dean Huijsen
12:20
169+
Te Kloese spreekt zich uit over ‘ontslag Van Persie’
11:47
327+
‘Leo Sauer verrast met bliksemtransfer’
11:22
2304+
‘Ajax doet dure topaankoop na groen licht Cruijff’
11:21
96+
Nieuwe club Quinten Timber lijkt opeens bekend
10:49
1312+
‘Senegal keihard gestraft na finale Afrika Cup’
10:37
258+
‘Cruijff belt wereldberoemde trainer: kom naar Ajax’
10:27
72+
‘Feyenoord-trio is volstrekt incapabel’
10:19
44+
Woedende Frenkie gaat helemaal los in interview
10:08
411+
Krankzinnig nieuws over Afrika Cup-finale: ‘Spelers vergiftigd’
09:54
147+
‘Knallende ruzie tussen Van Persie en speler in kleedkamer’
09:36
67+
Willem van Hanegem: ‘Ajacied liet erbij als een amateur’
09:33
278+
Ismael Saibari gaat viraal met schandalige actie
09:31
716+
‘Brahim Díaz niet naar WK met Marokko’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie