‘Winnaar WK 2026 al bekend door smerig spel FIFA’

Foto: ‘Winnaar WK 2026 al bekend door smerig spel FIFA’

De wereldvoetbalbond had er de mond van vol: meer deelnemers dan ooit op het WK 2026! Maar… er is iets geks aan de hand met de knock-outfase.

‘FIFA maakt Argentinië opnieuw wereldkampioen’

Omdat de acht beste nummers drie (op dit moment Zweden, Ecuador, Bosnië, Paraguay, Senegal, Iran, Kroatië en Zuid-Korea, maar dat gaat hoogstwaarschijnlijk nog veranderen) doorstromen is de loting voor de eerste wedstrijden in de knock-outfase niet helemaal eerlijk.

Kijken we naar de groep van het Nederlands elftal, dan zien we dat Oranje tegen Marokko speelt, Japan tegen Brazilië en Zweden tegen Frankijk. Zoomen we dan verder in op de route van de mannen van bondscoach Ronald Koeman, dan zien we dat Canada of Zuid-Afrika wacht in de achtste finale, hoogstwaarschijnlijk Frankrijk of Duitsland in de kwartfinale, Spanje mogelijk in de halve finale, het is géén makkelijke weg.

Zeker niet in vergelijking met de route die Argentinië dient te bewandelen. De Argentijnen staan in de volgende ronde tegenover Kaapverdië, komen dan de winnaar van het duel tussen Australië en Egypte tegen, en moeten daarna tegen Zwitserland, Iran, Colombia of Kroatië. In de halve finale wacht vervolgens een land als Brazilië, Engeland of misschien wel Noorwegen (of een andere verrassing). Lionel Messi en co hebben het op het eerste gezicht véél makkelijker.

Vooropgezet plan

Intussen vragen de fans zich af of dit geen vooropgezet plan is. Messi is immers groot in de Verenigde Staten nu hij bij Inter Miami speelt. Moeten de Argentijnen opnieuw wereldkampioen worden? “Argentinië treft op WK’s in de knock-outfase zelden tegenstanders van hetzelfde niveau. De enige keer dat dat wel gebeurde, was in 2018. Toen stonden ze tegenover Frankrijk en werden ze uitgeschakeld. In 2014 troffen ze achtereenvolgens Zwitserland, België en Nederland, voordat ze in de finale verloren van Duitsland. In 2022 versloegen ze Australië, Nederland en Kroatië op weg naar de finale, die ze uiteindelijk wonnen. Ook dit jaar lijkt hun route naar de finale bijzonder gunstig. Mogelijk treffen ze pas in de halve finale een echte topland. FIFA denkt blijkbaar dat wij dat niet doorhebben.”

De Engelse televisiepersoonlijkheid Piers Morgan gaat hierin mee: “Soms zijn de dingen die je doet zó overduidelijk dat niemand ze nog kan negeren. Kijk alleen al naar de groep van Argentinië: Jordanië, Oostenrijk en Algerije. En kijk vervolgens naar hun mogelijke route in de knock-outfase: zestiende finales: Kaapverdië, achtste finales: Australië of Iran, kwartfinales: Algerije, Zwitserland, Colombia of Kroatie. Ze maken het Messi zo makkelijk mogelijk, en dat is oneerlijk.”

“Ik denk dat het al helemaal rond is”

In 2022 liet Aad de Mos al aan SoccerNews weten dat hij dacht dat de organisatie (van het WK 2022 in Qatar) Messi wereldkampioen wilde maken: “Dat is duidelijk. Ze willen vereeuwigd worden met Messi op de foto. Ik denk dat het al helemaal rond is. De grote emir zal die wereldbeker willen uitreiken aan de grote Messi. Iedereen in die contreien is verliefd op Messi. Zij willen daar geschiedenis mee schrijven. Qatar blijft dan verbonden aan Messi. Daar hebben we het dan in 2026 bij het volgende WK weer over.”

Moet Argentinië opnieuw wereldkampioen worden?

  • Dat denk ik ook
  • Ik geloof het niet
  • Dat denk ik ook
  • Ik geloof het niet

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

14:15
0+
‘Cruijff strooit met miljoenen: Ajax breekt bijna transferrecord’
13:58
4+
Van Hooijdonk krijgt wind van voren in ‘Wiegman-rel’
13:40
2771+
‘Liverpool verbaast heel Engeland met telefoontje naar Slot’
13:24
6+
Feyenoorder spreekt zich uit: “Een heel lastig seizoen”
13:05
100+
‘Transferstunt in de maak: Ajax akkoord met spits’
12:46
23+
‘Degradatie voor Timon Wellenreuther’
12:28
15+
‘Beste speler’ van Heerenveen ligt ‘op ramkoers’
12:10
235+
‘Cruijff witheet: horrorscenario Ajax in Ter Stegen-deal’
11:50
41+
Ibrahimovic veegt vloer aan met oud-PSV’er: “Speelden met tien man”
11:33
24+
Nederlands toptalent niet naar Barça: “Héél moeilijk”
11:15
305+
‘Argentinië in halve finale door gigantische blunder’
11:00
868+
‘Tweede Kamer bibbert na uitspraken Johan Derksen’
10:45
598+
‘Feyenoord heeft opvolger Graziano Pellè binnen’
10:30
1305+
‘Cody Gakpo zorgt voor stunt van 360 miljoen’
10:15
680+
‘Mika Godts 12 tot 15 miljoen rijker na megatransfer’
10:00
16+
Op welke zender kijk je Engeland – Argentinië op het WK?
09:30
10+
Op welke zender kijk je Frankrijk – Spanje op het WK?
09:15
603+
‘Infantino zorgt voor rigoureuze ingreep bij FIFA’
09:00
93+
Dit is het speelschema van de halve finales op het WK Voetbal
08:45
109+
‘Noorwegen – Engeland krijgt staartje bij de FIFA’

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie