‘We kregen bij Feyenoord het geloof dat wíj de beste zijn’

Foto: ‘We kregen bij Feyenoord het geloof dat wíj de beste zijn’

PSV is kampioen. Dat zat er natuurlijk wel even aan te komen en eigenlijk hadden de Eindhovenaren dit seizoen geen concurrentie. Aan het begin van het voetbaljaar léék dat anders.

Jerdy Schouten: “We kregen daar het geloof dat wíj de beste zijn”

In gesprek met Voetbal International vertelt Jerdy Schouten, die gisteren zwaargeblesseerd raakte: “We liepen al snel heel veel punten uit en dus werden we door de media al snel als kampioen aangewezen, werd er gezegd dat we het niet meer mochten weggeven. Dat voelden we zelf natuurlijk ook. Hoe verder we in het seizoen kwamen, hoe meer we wisten dat het zou gaan gebeuren. Zo’n grote voorsprong is wel een raar gevoel. Aan de ene kant is het knap dat we zoveel meer punten hebben, aan de andere kant is de spanning iets minder. Al doet dat niets af van onze prestatie.”

Een tijdlang was Feyenoord echter koploper. PSV verloor van Telstar en verspeelde punten tegen Ajax… “Er werd geschreven dat Feyenoord beter en stabieler was dan wij en dat zij het zouden worden dit jaar. Dat gaat toch in je hoofd zitten: zijn ze zó goed dit jaar?” In De Kuip wonnen de Eindhovenaren met 2-3: “In die wedstrijd kregen we het gevoel dat wíj nog steeds zo goed zijn. We voelden dat we in de eerste helft sterker waren dan zij. We kregen daar het geloof dat wíj de beste zijn.”

Was er een moment dat de middenvelder (of centrumverdediger) dacht dat het weleens moeilijk zou kunnen gaan worden? “Nee, eigenlijk niet. Echt niet. Ik heb eerlijk gezegd geen moment gedacht dat we géén kampioen zouden worden dit jaar. Het is ook niet zo dat ik dacht: we worden toch wel kampioen, dat niet, maar ik voelde wel dat we het in ons hadden om het weer te redden.”

Aan het einde van het seizoen kwam de klad er desondanks in: “Als het spannend is, iemand in je nek hijgt, is er misschien wel wat extra druk waardoor je nét iets meer geeft. Ik wil niet zeggen dat we het nu sneller laten afweten, of dat we met zo’n gat denken dat we minder hoeven te doen, maar het is wel spannender als het nek-aan-nek is. Dan ga je wedstrijden met meer zenuwen in, dat geeft wat extra’s. Druk laat je nog beter voetballen, dus ik denk dat we nog beter hadden geweest als er iemand dicht op ons zat.”

Vind jij PSV een leuke kampioen?

  • Ik wel
  • Ik niet
  • Ik wel
  • Ik niet

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie