Voorspelling RB Leipzig – Bayern München: Bayern blijft scoren

Foto: Voorspelling RB Leipzig – Bayern München: Bayern blijft scoren

Van spanning is in de Bundesliga voorlopig nauwelijks sprake. Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een ongekend sterke seizoenstart. De competitie is nog niet eens halverwege, maar de ploeg uit Beieren staat al ruim boven de zestig competitiedoelpunten. RB Leipzig geldt als een van de voornaamste achtervolgers, al is de achterstand inmiddels fors. De vraag is of Leipzig in eigen huis kan zorgen voor iets wat dit seizoen nog niet is gebeurd: een Bundesliga-nederlaag voor Bayern. Hier vind je een voorspelling en wedtips voor RB Leipzig – Bayern München.

Red Bull Arena Leipzig

Bundesliga

17 januari 2026

18:30

Kansen zijn onderhevig aan verandering. Laatst bijgewerkt 17 januari 2026 18:28.

Kan Leipzig Bayern pijn doen?

RB Leipzig draait onder Ole Werner een degelijk seizoen. Na zestien wedstrijden staat de club op 32 punten, goed voor de derde positie. De achterstand op Borussia Dortmund, de nummer twee, bedraagt vier punten. Bayern München is echter al ver uit zicht met een voorsprong van vijftien punten. Voor Leipzig is een plek bij de eerste vier cruciaal met het oog op Champions League-voetbal volgend seizoen. Die strijd is spannend, want Stuttgart staat ook op 32 punten, terwijl Hoffenheim (30) en Bayer Leverkusen (29) kort volgen. De vorm van Leipzig roept wel vragen op. Vlak voor de winterstop werd verloren van Union Berlin en Leverkusen, al werd Freiburg vorige week wel verslagen.

Bayern München is bezig aan een historische reeks. Na zeventien wedstrijden staat de teller op 47 punten, een start die alleen onder Pep Guardiola werd geëvenaard, al lag het doelsaldo toen lager. Met 66 doelpunten voor en slechts 13 tegen is het doelsaldo ronduit indrukwekkend. Afgelopen seizoen eindigde Bayern op 99 competitietreffers. In het huidige tempo lijkt die grens ruimschoots overschreden te worden. Ook midweeks liet de ploeg van Kompany zien dat winnen vanzelfsprekend is geworden, al kwam de 1-3 overwinning op FC Köln niet zonder moeite tot stand.

RB Leipzig vs Bayern München: weergaloze doelpuntenmachine

Wat vooral opvalt, is dat Bayern zijn monsterscores niet alleen boekt tegen laagvliegers. Wolfsburg werd met 8-1 opzijgezet, Stuttgart kreeg er vijf om de oren (0-5) en ook Freiburg moest buigen (6-2). Combineer dat met de beste defensie van Duitsland en het beeld van de dominante koploper is compleet. Ook dit duel lijkt opnieuw alle ingrediënten te hebben voor veel doelpunten.

Meer dan 3,5 doelpunten

Speler om op te letten en wedden: Harry Kane

Harry Kane is daarbij de absolute blikvanger. De Engelsman scoort zo regelmatig dat het bijna vanzelfsprekend wordt. Met twintig doelpunten in de Bundesliga is hij onbetwist de topscorer. Opvallend is dat Kane lang niet altijd in de punt van de aanval blijft hangen. Hij laat zich geregeld uitzakken en speelt een grote rol in de opbouw. Juist dat maakt zijn cijfers extra indrukwekkend.

Harry Kane scoort

Onderlinge resultaten

In augustus stonden beide ploegen al tegenover elkaar. Voor Leipzig werd dat een pijnlijke avond: Bayern walste met 6-0 over ze heen. Toch is er hoop voor de thuisploeg. De laatste twee competitiewedstrijden in Leipzig eindigden in een gelijkspel. Bayern is thuis vrijwel onaantastbaar, maar buitenshuis in Leipzig heeft de ploeg het traditioneel lastiger. De laatste uitzege van Bayern in Leipzig dateert zelfs van 2021.

Voorspelling RB Leipzig – Bayern München

Alles wijst erop dat Bayern opnieuw de dominante ploeg zal zijn. De ongeslagen status en het spelbeeld in de Bundesliga spreken boekdelen. Toch leert de historie dat Leipzig in eigen stadion weerstand kan bieden. Scoren doet Bayern altijd, maar de vraag is of dat automatisch leidt tot een overwinning. Daarom lijkt de weddenschap ‘meer dan 2,5 doelpunten van Bayern München’ een interessante keuze. Bij Unibet staat daar een odd van 2.08 tegenover.

Unibet
2.08
Meer dan 2,5 doelpunten door Bayern München

Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

11:07
1152+
”Superster’: ik wil niet naar WK met Oranje’
10:50
175+
NEC slijpt messen: ‘Kijken hoe we Ajax pijn kunnen doen’
10:31
4+
‘Henk Fraser keert terug op Nederlandse velden’
09:43
18+
‘Arsenal verliest titelstrijd, Timber schuldig’
09:27
23+
Driessen doet bijzondere Heitinga-onthulling
08:45
191+
‘Vandaag Inside-kijkers zetten massaal tv uit door één gast’
08:20
718+
‘Feyenoord-Go Ahead krijgt plots ‘Nijhuis-staartje”
07:55
130+
‘Bizarre Bijlow-blunder bij Feyenoord’
07:25
182+
‘Bliksemvertrek voor zomeraanwinst van Feyenoord’
23:43
199+
Patrick Kluivert praat met Jordi Cruijff over Ajax
23:21
30+
‘Sibum vindt nieuwe club in Nederland’
22:18
93+
Benfica-legende haalt keihard uit: “Racistische rat!”
21:57
13+
Laatste Nederlandse ijzer in het vuur: “Die druk voelen we niet”
21:35
242+
Sem Steijn bij Ajax? “Dat is natuurlijk wel lekker”
21:14
149+
Feyenoord wilde ‘grote man achter NEC-succes’ wegkapen
20:53
46+
‘Meteen grote klap voor Mexx Meerdink bij terugkeer’
20:37
128+
‘Overmars verhuist voor nieuwe baan naar hoofdstad’
20:23
113+
‘Dan komt Sterling niet langs de back van RBC’
20:16
257+
‘Qatari die 10 miljard waard is komt naar Eredivisie voor recorddeal’
20:00
14+
Kampioenbibbers of niet? Waarom Arsenal dit seizoen wél de titel pakt
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie