Voorspelling AZ – NEC: Schreuder schrijft historie

Foto: Voorspelling AZ – NEC: Schreuder schrijft historie

Zondagmiddag wordt het seizoen gemaakt of gebroken voor iedereen die AZ een warm hart toedraagt en hetzelfde geldt voor de supporters van NEC. De finale van de KNVB Beker wordt gespeeld in De Kuip en er staat veel op het spel. NEC wist deze prijs nog nooit te winnen, terwijl AZ hoopt voor de vijfde keer De Dennenappel omhoog te houden. Eén ding lijkt zeker: met NEC op het veld ligt een spectaculaire wedstrijd in het verschiet. Hier vind je een voorspelling met informatie over de vorm van beide clubs, gecombineerd met wedtips voor de bekerfinale AZ – NEC.

de Kuip

Netherlands KNVB Cup

19 april 2026

18:00

Kansen zijn momenteel niet beschikbaar.
Odds are subject to change. Last updated 17 april 2026 13:22

Historisch seizoen voor NEC of toch weer AZ?

AZ staat vierde op de alltime ranglijst van de KNVB Beker wat betreft gewonnen edities. In totaal werd de prijs vier keer gepakt, maar daar staan ook enkele pijnlijke verloren finales tegenover. Afgelopen jaar ging het nog mis tegen Go Ahead Eagles en ook in 2017 en 2018 was de club uit Alkmaar dichtbij. AZ heeft dus een echte haat-liefdeverhouding met deze finale: vier keer winst en vier keer verlies. Dat alles in het teken staat van deze wedstrijd werd afgelopen donderdag duidelijk. Tegen Shakhtar Donetsk viel weinig meer te halen na de 0-3 nederlaag in de heenwedstrijd. Trainer Lee-Roy Echteld koos voor een B-elftal en speelde met 2-2 gelijk. Dat resultaat doet er echter nauwelijks toe. Alles draait om deze finale, die het seizoen van AZ kan redden. De zesde plek in de Eredivisie is immers weinig glansrijk. Deze prijs biedt status én een ticket voor de Europa League komend seizoen.

Waar AZ dus een haat-liefdeverhouding heeft met de bekerfinale, geldt voor NEC vooral een geschiedenis zonder succes. De club uit Nijmegen heeft het negatieve record van meeste finales zonder winst. Vijf keer stond NEC in de finale, maar nooit werd De Dennenappel veroverd. In 2024 ging het voor het laatst mis, maar dit keer lijkt de club ineens een serieuze kanshebber. Onder Dick Schreuder is er in korte tijd veel veranderd. NEC speelt risicovol, maar effectief voetbal en weet veel tegenstanders te verrassen. De huidige derde plek in de Eredivisie onderstreept dat. Daarmee doet de ploeg volop mee om een Champions League-ticket, maar de focus ligt nu volledig op deze finale. De beker winnen, bij de zesde poging, dat is het doel. Met een 1-1 gelijkspel tegen Feyenoord werd bovendien een degelijke generale repetitie afgewerkt.

AZ versus NEC: Finale voor de neutrale kijker

NEC verrast dit seizoen vriend en vijand. Voor de neutrale kijker is het vooral aantrekkelijk en energiek voetbal om naar te kijken. De ploeg durft hoog druk te zetten en speelt opportunistisch. Het lukt niet altijd, maar de intentie is er voortdurend. Dat heeft al geleid tot 72 doelpunten in de Eredivisie, twintig meer dan AZ. De ploeg uit Alkmaar beschikt daarentegen over een breder palet aan kwaliteiten. Wanneer alles op zijn plek valt, kunnen zij tot iets bijzonders komen. Dat bleek bijvoorbeeld in de KNVB Beker tijdens de 6-0 overwinning op Ajax, een wedstrijd waarin alles de goede kant op viel.

Meer dan 2,5 doelpunten

Speler om op te letten en wedden: Bryan Linssen

NEC staat niet vaak in finales en juist daarom is de rol van ervaren spelers belangrijk. Bryan Linssen lijkt daarin een sleutelrol te vervullen. Met zijn ervaring en onvermoeibare inzet is hij een voorbeeld voor de jongere spelers. Op 35-jarige leeftijd blijft hij energie leveren alsof hij nog aan het begin van zijn carrière staat. Altijd blijven gaan, ook wanneer anderen afhaken. In de halve finale tegen PSV was dat duidelijk zichtbaar. Hij ging achter elke bal aan en werd beloond met twee doelpunten. Linssen is precies het type speler dat kan opstaan in een finale.

Bryan Linssen scoort

Onderlinge resultaten

In de Eredivisie troffen beide ploegen elkaar al twee keer dit seizoen. Vooral NEC kijkt daar met een goed gevoel op terug. Beide wedstrijden werden gewonnen, zowel in Nijmegen als in Alkmaar. Voor AZ is het wellicht een voordeel dat deze finale op neutraal terrein wordt gespeeld in Rotterdam. In voorgaande jaren was AZ juist de dominante partij in onderlinge duels. Het verschil van dit seizoen is duidelijk zichtbaar en is te danken aan Dick Schreuder.

Laatste  H2H

31. Jan 2026  
AZ
1
3
NEC
28. Sep 2025  
NEC
2
1
AZ
29. Maa 2025  
NEC
3
3
AZ
17. Aug 2024  
AZ
1
0
NEC
28. Apr 2024  
NEC
0
3
AZ

Voorspelling AZ – NEC

Aan het begin van het seizoen zou niemand NEC als favoriet voor de bekerfinale hebben bestempeld, maar inmiddels is dat beeld veranderd. Bij de bookmakers liggen de kansen dicht bij elkaar, al geldt AZ nog als lichte favoriet. De ervaring met het winnen van prijzen speelt daarbij een rol, iets wat NEC mist. Toch lijkt dit seizoen voor NEC alles de goede kant op te vallen en straalt de ploeg vertrouwen uit. Gezien het spel en de vorm denken wij aan een een Nijmeegse verrassing. Bij Unibet staat daar een odd van 2.70 tegenover.

Unibet
2.70

Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

23:45
8+
Fabrizio Romano weet het zeker: “Volgend jaar de manager van United”
23:27
157+
‘Van Persie en Feyenoord verbazen heel Nederland met ‘bedrog”
23:10
253+
‘Ajax kapot na plotseling vertrek Jordi Cruijff’
22:54
10+
Grote verrassing: Schreuder ontslagen door zijn club
22:34
18+
“De relatie tussen Real Madrid en Barça is volledig verbroken”
22:15
12+
PSV-duizendpoot ook belangrijk in verrassende rol
21:55
100+
‘AZ lacht Ajax keihard uit om gratis kadootje’
21:36
8+
Curaçao-selectie laat zich uit over soap: “De juiste keuze”
21:18
26+
NOS maakt WK-analisten bekend: grote Van Hooijdonk-beslissing
20:58
58+
Nederland zet massaal de tv uit: “Geen Eredivisie!”
20:41
10+
Verrassing: ESPN-gezicht volgt Kees Jansma op bij Curaçao
20:24
10+
‘Eredivisie-revelatie heeft buitenlandse clubs voor het uitkiezen’
20:05
24+
Feyenoord-held maakt overstap voor twee jaar
19:47
36+
‘Breuk tussen Robin van Persie en René Hake’
19:29
8+
Dit wordt de Nederlandse commentator bij de WK-finale
19:11
12+
PSV- en AZ-supporters omcirkelen belangrijke datum
18:51
192+
‘Bom barst bij Ajax na onthulling over Cruijff’
18:35
40+
Pepi schenkt klare wijn over ‘vertrek bij PSV’
18:18
68+
‘Ajax-ramp voltrekt zich: internationale afgang’
18:04
76+
Kraaij voorspelt winnaar play-offs promotie/degradatie

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie