Voorspelling AZ – Ilves: Comeback in Alkmaar

Foto: Voorspelling AZ – Ilves: Comeback in Alkmaar

AZ ging afgelopen week onderuit in de ontmoeting met Ilves Tampere. In Finland verloor de ploeg van Maarten Martens met 4-3: een regelrechte blamage voor de Nederlandse club die vorig seizoen nog ver kwam in de Europa League. De spelersgroep is zich daarvan bewust en zal zich donderdagavond willen revancheren voor eigen publiek. Hieronder vind je voorspellingen en wedtips voor dit belangrijke kwalificatieduel.

AFAS Stadion

Conference League Qualification

31 juli 2025

18:45

Odds are subject to change. Last updated 31 juli 2025 18:47

Vertrouwen herwinnen in de Conference League

Vier tegendoelpunten, en dat tegen een ploeg uit Finland. Natuurlijk verdient elke tegenstander respect, maar dat het ondermaats was staat buiten kijf. Bij elk tegendoelpunt kon er wel iemand worden aangewezen als schuldige. Mees de Wit en Denso Kasius speelden een ongelukkige wedstrijd als backs. David Møller Wolfe en Seiya Maikuma ontbraken in Finland wegens lichte blessures. Dit duel lijkt voor hen opnieuw te vroeg te komen, waardoor De Wit en Kasius zich moeten herpakken. Afgelopen weekend speelde AZ nog een oefenwedstrijd tegen Olympiakos, maar ook daarin werd de kater niet weggespoeld. De Grieken waren met 0-2 te sterk, al gaf Martens veel basisspelers rust.

Ilves Tampere mag hopen op een stunt. De Finse ploeg is duidelijk de underdog in deze ontmoeting, ondanks de voorsprong in het tweeluik. In Nederland zal het opnieuw lastig worden, maar niets is onmogelijk. Dat is inmiddels duidelijk. De Finnen zitten midden in hun seizoen en beschikken daardoor over een uitstekend wedstrijdritme. Waar het bij AZ achterin nog rammelde door onwennigheid, is dat bij Ilves niet aan de orde. Daar moet de ploeg ook op blijven vertrouwen.

Ilves Tampere vs AZ: wederom open wedstrijd

Zeven doelpunten in de vorige ontmoeting. Voor de neutrale kijker vermakelijk, maar voor de Nederlandse fan een teleurstelling. In Alkmaar moet AZ dit kunnen rechtzetten, maar Ilves is fit en in vorm. De verdediging van AZ kan niet zomaar volledig worden aangepast en de onwennigheden zijn in een week tijd niet verdwenen. AZ zal dus zelf vaak moeten scoren, want de nul houden lukt de ploeg zelden. Slechts één keer in de voorbereiding gebeurde dat.

Beide teams scoren: Ja

Speler om op te letten en wedden: Kees Smit

Het is de vraag of Martens kiest voor Kees Smit of Sven Mijnans. Eén ding staat vast: de jonge Smit is in vorm. Met een assist was hij belangrijk in de heenwedstrijd. Smit beleeft sowieso een fantastische zomer, waarin hij met Oranje Onder 19 het EK won. Tijdens dat toernooi was hij zonder twijfel de uitblinker van het Nederlands elftal.

Kees Smit scoort

Onderlinge ontmoetingen

Vorige week vond de eerste ontmoeting ooit tussen Ilves en AZ plaats. Voor de Finnen een mooie herinnering, terwijl het duel in Alkmaar vooral pijn zal doen. Toch zijn er ook positieve punten te noemen. AZ wist in Finland twee keer langszij te komen en scoorde in de 90e minuut de 4-3. Zonder dat doelpunt van Mexx Meerdink zou de opdracht van deze week een stuk zwaarder zijn geworden.

Voorspelling AZ – Ilves Tampere

Voor AZ telt donderdag maar één ding: de volgende ronde van de Conference League bereiken. De ploeg uit Alkmaar moet daarom ruim winnen van Ilves, bij voorkeur binnen de reguliere speeltijd. Veel scoren én weinig tegengoals incasseren is cruciaal. Wij verwachten dat AZ zich herpakt en de betere ploeg zal zijn. Wedden op een overwinning van AZ met een handicap van -1 levert bij Unibet een quote van 1.41 op.

Unibet
1.41
AZ wint met handicap -1

Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

20:56
4+
‘Keiharde exit bij Feyenoord voor Wellenreuther’
20:28
29+
Op welke zender kijk je Bournemouth – Manchester City live?
20:22
55+
‘Robin van Persie geeft 118 miljoen uit’
20:19
28+
Grote onthulling over nieuwe Feyenoord-directeur Rigaux
20:01
44+
‘Guardiola zegt ja tegen Oranje’
19:38
10+
Farioli: ‘Bij Ajax heb ik beter werk geleverd dan bij Porto’
19:24
46+
Plots groot alarm over transfer van Wout Weghorst naar FC Twente
18:51
14+
Tranen van geluk bij Neymar: “We gaan het WK winnen”
18:33
14+
WK-selectie Portugal: fraai Jota-gebaar, Ronaldo schrijft geschiedenis
18:15
26+
Steven Berghuis verstopt zich niet: “Dat lijkt me geen excuus”
17:57
36+
Gaat Koeman op WK voor onverwachte AZ-verrassing?
17:39
53+
Toptransfer lonkt voor Eredivisie-speler ‘die niet kan verdedigen’
17:21
56+
“Maar drie Eredivisie-spelers kunnen Premier League aan”
17:03
43+
‘Opvallende Oranje-draai bij Peter Bosz’
16:45
43+
‘Koeman verrast met WK-beslissing over ‘Nederlandse Sterling”
16:27
38+
‘Duidelijkheid over toekomst Jerdy Schouten’
16:10
68+
Liverpool-fans kiezen massaal tussen Slot en Salah: 94%!
15:51
14+
‘Nieuwe bestemming Wouter Goes bekend’
15:36
127+
Ajax genaaid? ‘Geen gelijke omstandigheden’
15:21
107+
‘Vreemdgegaan met Sneijder en Van der Vaart’

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie