Voorspelling AC Milan – Juventus: Spalletti trekt vorm door

Foto: Voorspelling AC Milan – Juventus: Spalletti trekt vorm door

Mathematisch kunnen zowel AC Milan als Juventus nog kampioen van Italië worden, maar realistisch is dat eigenlijk niet meer. Ach, bij een topwedstrijd tussen AC Milan en Juventus doet dat er ook niet echt toe. Dit zijn gewoon de affiches die je als club wilt winnen. Daarnaast speelt het nog mee richting de Champions League, maar misschien nog wel belangrijker: het seizoen lekker afsluiten met een overwinning in zo’n kraker. Zondagavond is het zover voor Massimiliano Allegri, die zijn oude liefde Juventus op bezoek krijgt. Hier vind je een voorspelling met wedtips voor AC Milan – Juventus.

Giuseppe Meazza

Serie A

26 april 2026

20:45

Kansen zijn momenteel niet beschikbaar.
Odds are subject to change. Last updated 23 april 2026 19:45

Allegri kent Juventus door en door

Allegri maakte als trainer natuurlijk naam bij AC Milan, maar brak daarna echt door bij Juventus. Meer dan vierhonderd wedstrijden stond hij langs de lijn bij De Oude Dame. Zover is het bij Milan nog niet, maar hij laat dit seizoen wel zien dat hij het vak nog altijd beheerst. Aan het einde van zijn laatste periode bij Juventus werd hij bijna een karikatuur van zichzelf. Het spel was soms niet om aan te zien en zijn driftbuien langs de zijlijn hielpen ook niet mee. Dat temperament zit er nog steeds in, maar hij lijkt zichzelf toch opnieuw te hebben uitgevonden. De achterstand op Internazionale bedraagt twaalf punten, maar de strijd om plek twee met Napoli is nog volop gaande. Beide ploegen staan op 66 punten, terwijl Juventus volgt met 63. Milan zelf is niet geweldig in vorm: drie van de laatste vijf wedstrijden gingen verloren, waardoor de marge naar de achtervolgers volledig is verdwenen. Met nog vijf competitiewedstrijden te gaan zou een overwinning nu lekker zijn.

Met Luciano Spalletti heeft Juventus ook een echte voetbalpurist als trainer. Opvallend detail is dat hij nog altijd een tattoo van Napoli op zijn lichaam heeft. In zijn eerste seizoen bij Juventus doet hij het zeker niet slecht, al ligt de lat in Turijn altijd hoog. Jarenlang was Juventus dé dominante club in Italië, maar die status is al even weg. Terugkeren naar de top blijkt lastig. Toch zit de ploeg momenteel in een sterke fase. Sinds de uitschakeling tegen Galatasaray in de Champions League lijkt er iets los te zijn gekomen. Juventus is nu misschien wel de meest in vorm zijnde ploeg van de Serie A, met vijf overwinningen in de laatste zeven wedstrijden en twee gelijke spelen. Sinds 21 februari is de club ongeslagen. Afgelopen weekend werd ook Bologna vrij eenvoudig met 2-0 verslagen. Met slechts drie punten achterstand op Milan leeft de strijd om plek twee dus nog volop.

AC Milan vs Juventus: Italiaanse degelijkheid

Iedereen weet dat Italië bekendstaat om zijn defensieve discipline. Dat zie je ook terug in de cijfers. Kijk je naar de top negen van de competitie, dan liggen de tegendoelpunten allemaal tussen de 27 en 33. Grote verschillen zijn er dus nauwelijks. Het onderscheid wordt vooral voorin gemaakt. Juventus heeft 57 keer gescoord, Milan staat op 48. Toch zegt dat niet alles. Het doelsaldo van De Oude Dame is zelfs zeven punten beter, maar desondanks staat AC Milan hoger op de ranglijst. Voetbal blijft soms toch een beetje onlogisch wat dat betreft.

Beide teams scoren niet

Speler om op te letten en wedden: Manuel Locatelli

Manuel Locatelli heeft in dat opzicht misschien pech met zijn generatie bij Juventus. De 28-jarige middenvelder is namelijk dé patron op het middenveld, maar krijgt weinig erkenning en pakt geen prijzen. Hij past perfect in het spel van Spalletti en laat dat elke week zien. Hij dicteert het tempo en zakt eigenlijk zelden onder een voldoende. De laatste wedstrijden is hij opnieuw van grote waarde, vooral in het verdedigende werk en de opbouw. Omdat hij wat lager op het veld speelt, zie je dat niet terug in doelpunten of assists. En ja, de voor-assist blijft toch een ondergewaardeerde statistiek.

Meer dan 0,5 schoten op doel door Manuel Locatelli

Onderlinge ontmoetingen

De vorige ontmoeting tussen beide ploegen eindigde in een doelpuntloos gelijkspel. Dat is geen uitzondering, want drie van de laatste vijf duels leverden geen goals op. Beide teams wonnen tussendoor ook nog een keer, wat de verhouding goed weergeeft. Juventus is de laatste jaren niet per se beter dan Milan en andersom geldt hetzelfde. Het hangt vaak af van de vorm van de dag. Wat wel opvalt is dat Juventus zelden wint in Milaan. Sinds 2020 gebeurde dat slechts twee keer.

Laatste  H2H

05. Okt 2025  
Juventus
0
0
AC Milan
18. Jan 2025  
Juventus
2
0
AC Milan
03. Jan 2025  
Juventus
1
2
AC Milan
23. Nov 2024  
AC Milan
0
0
Juventus
27. Apr 2024  
Juventus
0
0
AC Milan

Voorspelling AC Milan – Juventus

Allegri staat bekend als een meester in het neutraliseren van tegenstanders, iemand die een wedstrijd volledig kan doodmaken als dat nodig is. Met Spalletti treft hij echter een andere denker, een trainer die zijn speelstijl bijna in de hoofden van zijn spelers programmeert. Dat maakt dit duel ook zo interessant. Twee totaal verschillende benaderingen tegenover elkaar. Zoals vaker in deze wedstrijd zal het waarschijnlijk close zijn en wordt het bepaald door de vorm van het moment. Die ligt momenteel toch echt in Turijn. Met die reeks aan overwinningen in het achterhoofd neigt de verwachting naar Juventus. Bij Unibet krijgt een overwinning van De Oude Dame een odd van 2.65.

Unibet
2.65
Juventus wint

Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

11:50
2+
Hélène Hendriks onthult: ‘In gesprek met RTL…’
11:20
0+
‘Schandalige blunder van Marijn Beuker komt Ajax duur te staan’
10:46
7+
‘Malen maakt officieel transfer van 25 miljoen’
10:26
24+
‘Feyenoord bereikt principeakkoord met Robert Eenhoorn’
09:28
376+
‘Ajax haalt concurrent voor Gloukh binnen’
08:55
52+
‘Dick Advocaat voor ‘spek en bonen’ bij Feyenoord’
08:40
124+
‘Veerman treurt na jaloersmakende PSV-toptransfer’
08:25
37+
‘Keiharde dreun voor NOS na ’treurig’ WK-besluit’
08:10
274+
‘Ajax haalt lieveling terug: na degradatie’
07:50
108+
‘Van Persie slaat op hol met Feyenoord-transfers’
07:30
66+
‘Rechterhanden Jordi Cruijff per direct weg’
07:10
176+
‘John de Mol neemt bizar besluit met Thomas van Groningen na Vandaag Inside-week’
23:45
21+
Fabrizio Romano weet het zeker: “Volgend jaar de manager van United”
23:10
347+
‘Ajax kapot na plotseling vertrek Jordi Cruijff’
22:54
36+
Grote verrassing: Schreuder ontslagen door zijn club
22:34
48+
“De relatie tussen Real Madrid en Barça is volledig verbroken”
22:15
25+
PSV-duizendpoot ook belangrijk in verrassende rol
21:55
274+
‘AZ lacht Ajax keihard uit om gratis kadootje’
21:36
17+
Curaçao-selectie laat zich uit over soap: “De juiste keuze”
21:18
55+
NOS maakt WK-analisten bekend: grote Van Hooijdonk-beslissing

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie