Voormalig PSV’er (33) zet punt achter profvoetbalcarrière

Foto: Voormalig PSV’er (33) zet punt achter profvoetbalcarrière

Marco van Ginkel heeft per direct een punt achter zijn loopbaan als profvoetballer gezet. In een uitgebreid afscheidsinterview met het Eindhovens Dagblad blikt de 33-jarige middenvelder terug op een rijke carrière. Een groot gedeelte daarvan was hij actief als speler van PSV.

Marco van Ginkel (33) stopt per direct als profvoetballer

Nadat Van Ginkel sinds zijn vertrek bij Boavista afgelopen zomer zonder club zit, heeft hij besloten een punt te zetten achter zijn loopbaan als prof. De middenvelder debuteerde in 2010 in het betaald voetbal bij Vitesse, waar hij in totaal 156 keer voor uitkwam. Daarnaast speelde hij in Nederland 118 keer voor PSV. In het buitenland speelde hij zijn wedstrijden voor Chelsea, AC Milan en Stoke City. Bovendien heeft hij acht interlands in het Nederlands elftal op zijn naam staan. Dingen die hem voor altijd bijblijven? “Mijn debuut in het profvoetbal, de eerste keer in het Nederlands elftal, de transfer naar Chelsea, spelen in de Champions League. En natuurlijk de feestjes bij PSV”, begint hij in gesprek met het ED.

Sinds zijn vertrek bij Boavista kwam steeds meer het besef dat het mooi is geweest. “De tijd is gekomen om iets anders te gaan doen”, is hij resoluut. “Het is aan de ene kant moeilijk, omdat je leven altijd in het teken stond van presteren, druk en wedstrijden. Maar de laatste tijd ben ik het leven buiten het veld ook meer gaan waarderen. Inmiddels heb ik de UEFA-studie voetbalmanagement gedaan, iets wat me altijd heeft geïnteresseerd. Ik hou van ondernemen en denk in een betaald voetbal organisatie in de toekomst van waarde te kunnen zijn. Mijn interesse is breed”, aldus Van Ginkel, die een carrière als analist op tv ook niet uitsluit.

Wat de voetballer het meest zal missen? “Die totale euforie en het gevoel van scoren voor tienduizenden mensen is denk ik met niets te vergelijken. Dat ga ik misschien wel het meest missen. De adrenaline die dan vrijkomt? Ongekend. Ik kan me herinneren dat ik bij PSV ooit in Alkmaar een penalty binnen kon schieten en dat we in tien minuten een 2-0 achterstand omdraaiden. Dat was vlak voor het kampioenschap van 2018.”

Van Ginkel had nog voor een nieuw avontuur kunnen gaan, bijvoorbeeld in Australië of de Verenigde Staten. “Maar ik wilde zelf niet zo ver weg zijn van m’n familie en daarnaast vond ik dat een te zware opgave voor mijn gezin. Ik voetbal dan en red me waarschijnlijk wel, maar mijn vrouw en dochter zitten in zo’n situatie alleen in een vreemd land. Dat is het me niet waard”, besluit hij.

Ga jij hem missen op het veld?

  • Ja, ik wel
  • Nee, ik niet
  • Ja, ik wel
  • Nee, ik niet

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie