Voorbeschouwing FC Utrecht – Ajax: potentiële bananenschil

Foto: Voorbeschouwing FC Utrecht – Ajax: potentiële bananenschil

Door een tekort aan politiecapaciteit in het weekend van 3 en 4 mei werd FC Utrecht – Ajax twee weken naar voren gehaald. Zodoende is dit een van de slechts twee Eredivisiewedstrijden die dit weekend gespeeld worden. Hoe vergaat het de koploper in Utrecht? Lees in deze voorbeschouwing alles over dit duel.

FC Utrecht: teaminfo en vorm

Het gaat in de media vaak over de wederopstanding van Ajax, dat vorig jaar kortstondig laatste stond en nu onderweg is richting een landskampioenschap. Maar er mag ook zeker meer aandacht zijn voor het werk van Ron Jans bij FC Utrecht. De oefenmeester trof zijn club aan in de degradatiezone, haalde uiteindelijk de play-offs om Europees voetbal en dit seizoen zette hij de volgende stap.

Want met nog vijf wedstrijden op het programma is de kans groot dat de Domstedelingen minimaal de vierde plek pakken. De voorsprong op achtervolgers FC Twente, AZ en Go Ahead Eagles is respectievelijk acht, tien en tien punten. Kijkt Utrecht naar boven, dan staat Feyenoord slechts drie punten voor op de derde plek. Dus een plek in de voorrondes van de Champions League is ook zeker niet onmogelijk.

3
27%
2
25%
7
48%

Een paar weken terug verloor FC Utrecht in eigen huis met 0-1 van NEC en zag de club Feyenoord voorbijgaan op de ranglijst en de derde plek overnemen. sc Heerenveen werd daarna nog met 2-0 verslagen, maar daarna ging het weer moeizaam. Mede door een dubbele wissel in de eerste helft werd een 2-0 achterstand tegen Go Ahead Eagles omgebogen in een 2-2 gelijkspel. Vorig weekend speelde Utrecht weer beter en ging FC Groningen met 3-1 de boot in.

Blessures en schorsingen

Zidane Iqbal liep in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles een knieblessure op en moet het restant van het seizoen missen. Ook Niklas Vesterlund en Can Bozdoğan liggen eruit. Voor centrumverdedigers Nick Viergever en Mike van der Hoorn en spits Sébastien Haller wordt dit een weerzien met hun oude club.

Ajax: teaminfo en vorm

Inmiddels wordt er toch steeds meer rekening gehouden met een landstitel van Ajax. Hoewel coach Francesco Farioli en zijn spelersgroep nog steeds lijken te doen alsof PSV de grote favoriet is, neemt de gemeente Amsterdam toch maar alvast wat voorzorgsmaatregelen. Een mogelijke huldiging op het Museumplein kan tóch doorgaan omdat een festival dat daar zou plaatsvinden is verplaatst. Nu moet Ajax er nog in gaan geloven.

Want je moet jezelf wel enorm voor de gek houden om nu nog als Ajacied te zeggen dat je niet de duidelijke favoriet bent. Nog vijf wedstrijden om een voorsprong van negen punten op PSV te verdedigen. Dit kan bijna niet meer misgaan. Na dit uitduel speelt Ajax nog tegen Sparta Rotterdam (thuis), NEC (thuis), FC Groningen (uit) en FC Twente (thuis). Zeven punten uit deze vijf affiches is hoe dan ook genoeg voor de zevenendertigste landstitel.

Sinds de winterstop speelde de Amsterdamse club twaalf wedstrijden in de Eredivisie. Hierin scoorde Ajax vijfentwintig keer en zes keer wist een tegenstander trefzeker te zijn. Maar nog belangrijker dan dat: die twaalf duels leverden elf overwinningen op. Alleen AZ wist een resultaat te boeken tegen de koploper: 2-2. Na AZ kunnen ook FC Utrecht en FC Twente nog een club worden die twee keer niet verloor van Ajax dit seizoen.

Blessures en schorsingen

Geen Remko Pasveer, geen Youri Baas en geen Branco van den Boomen bij Ajax, maar dat is nu al een paar weken zo. Matheus zal opnieuw onder de lat staan en Ahmetcan Kaplan maakt weer kans op een basisplaats centraal achterin. Oliver Edvardsen en Wout Weghorst moeten waarschijnlijk weer genoegen nemen met een reserverol.

Onderlinge ontmoetingen

Ajax had het jaren enorm lastig met FC Utrecht, maar die tijd lijkt inmiddels weer achter ons te liggen. Van de laatste zes onderlinge duels ging er maar één verloren; vorig seizoen waren de Domstedelingen in eigen huis met 4-3 te sterk. Voor die wedstrijd won Ajax de laatste drie duels in Utrecht telkens zonder tegengoal: 0-3, 0-3 en 0-2. Eerder dit seizoen werd het 2-2 in de Johan Cruijff ArenA.

Laatste  H2H

Conclusie

Mocht Ajax hier ook winnen, dan is de landstitel toch wel zo goed als definitief binnen. Dit lijkt een van de laatste mogelijke bananenschillen voor de koploper. FC Utrecht heeft de kwaliteiten om te stunten.

Voorspel de uitslag van deze wedstrijd in de poll hieronder. Ben je 24 jaar of ouder? Dan kun je een kijkje nemen bij onze voorspelling voor FC Utrecht – Ajax.

Hoe eindigt deze wedstrijd?

  • FC Utrecht wint
  • Gelijkspel
  • Ajax wint
  • FC Utrecht wint
  • Gelijkspel
  • Ajax wint

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

15:07
4+
Driessen: ‘Feyenoord slaat cruciale slag’
14:46
7+
Derksen wijst aan wie ‘gefaald heeft’ na vrijspraak Borsato
14:36
17+
Steven Bergwijn terug naar Eredivisie?
14:21
35+
‘Opvolger van Timber bij Feyenoord al bekend’
14:06
86+
‘Cruijff neemt Barça-verdediger (29) mee naar Ajax’
13:50
76+
‘Streep door droomkandidaat Ajax’
13:35
11+
“Blokzijl leek meer op de huidige Virgil van Dijk dan Bouwman”
13:20
23+
Kenneth Perez onthult wat hij van Vandaag Inside vindt
13:05
15+
Farioli reageert op De Jong-drama: “Enorme klap”
12:49
22+
Mossou breekt hoofd over PSV-raadsel: “Niemand weet waarom”
12:34
18+
‘Lafaard Van Dijk gooit Liverpool-ploeggenoot voor de bus’
12:16
35+
Van der Vaart spot Eredivisie-parel: “Heeft alles om absolute top te bereiken”
12:00
71+
Goes ‘schreeuwend voor de tv’ door Ajax en Feyenoord
11:45
1+
Op welke zender kijk je Bournemouth – Chelsea?
11:30
126+
‘Competitievervalsing bij Ajax – Groningen’
11:15
1+
Op welke zender kijk je Aston Villa – Arsenal?
11:00
68+
‘Zerrouki hakt knoop door over Feyenoord’
10:45
2+
Op welke zender kijk je Real Betis – Barcelona?
10:30
73+
‘Ajax-drama voor McLaren: Verstappen wereldkampioen’
10:15
128+
‘Groot verlies voor Johan Derksen’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie