Voorbeschouwing Arsenal – Real Madrid: Spaans bezoek in Londen

Foto: Voorbeschouwing Arsenal – Real Madrid: Spaans bezoek in Londen

In de kwartfinale van de Champions League staan eigenlijk uitsluitend prachtige affiches op het programma. De ontmoeting tussen Arsenal en Real Madrid is daar een treffend voorbeeld van. De Koninklijke jaagt op z’n zestiende eindzege in het miljoenenbal, terwijl Arsenal nog altijd wacht op de eerste triomf in dit prestigieuze toernooi. De vraag is dan ook: kunnen The Gunners eindelijk weer serieus meestrijden om de Europese prijzen, of trekt Real Madrid opnieuw aan het langste eind? In deze ronde worden de prijzen weliswaar nog niet verdeeld, maar het draait hier al wĂŠl om de essentiĂŤle vraag wie er in het toernooi mag blijven.

54′
58′
69′
70′
71′
74′
75′
79′
80′
85′
90+1′
90+4′

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿Arsenal: teaminfo en vorm

Het lijkt erop dat alle ballen bij Arsenal op de Champions League gericht kunnen zijn. Met nog zeven wedstrijden te gaan is het theoretisch mogelijk om Liverpool in de Premier League in te halen, maar elf punten is een forse achterstand. Als Arsenal dit seizoen nog een prijs wil winnen, lijkt de Champions League – hoe vreemd dat ook klinkt – realistischer dan het veroveren van de landstitel. Mikel Arteta en zijn ploeg presteren wisselvallig. Zo speelde men dit weekend met 1-1 gelijk tegen Everton, maar werd er vorige maand ook met 1-7 gewonnen van PSV.

Gelijkspel is overigens iets wat Arsenal de laatste wedstrijden te vaak heeft gedaan. In de laatste vijf duels werd er gelijkgespeeld tegen Manchester United, PSV en Everton. Alleen van Chelsea en Fulham werd in die periode gewonnen. Een opsteker, zoals het verslaan van Real Madrid, kan Arsenal dus goed gebruiken.

Doordat Arsenal als derde eindigde in de groepsfase, stroomde de ploeg direct door naar de achtste finales. In deze ronde werd PSV uiteindelijk met 3-9 verslagen. Met Real Madrid treft de club nu een van de sterkste ploegen van Europa. Het wordt cruciaal om in Londen al doelpunten te maken tegen Real om een serieuze kans te behouden.

Daar ligt direct het pijnpunt van dit Arsenal. Door blessures bij Gabriel Jesus en Kai Havertz beschikt Arteta eigenlijk niet over een volwaardige spits. De Spaanse oefenmeester kiest er daarom regelmatig voor om Leandro Trossard als valse negen op te stellen, maar ook middenvelder Mikel Merino werd al meerdere keren als spits ingezet.

Blessures en schorsingen

Naast Jesus en Havertz kan Arteta ook geen beroep doen op Takehiro Tomiyasu, Riccardo Calafiori en Gabriel. Niet alleen de voorhoede, maar ook de achterhoede is dus gehavend.

🇪🇸 Real Madrid: teaminfo en vorm

Real Madrid is en blijft Real Madrid. De ploeg kan het hele seizoen wisselvallig presteren, maar als het er echt om gaat weet men steevast op te staan. Aan het einde van het seizoen komen de sleutelspelers in vorm en op die manier heeft de ploeg van Carlo Ancelotti al vaker de Champions League gewonnen. Ook nu lijkt de vorm van Real niet ideaal, maar dat zijn precies de momenten waarop men moet oppassen voor deze club.

De laatste twee wedstrijden werden niet gewonnen. In de Copa del Rey speelde Real Madrid na verlenging uiteindelijk met 4-4 gelijk, waardoor het door ging dankzij de 0-1 overwinning in de heenwedstrijd. Afgelopen weekend werd er verloren van Valencia. VinĂ­cius JĂşnior kreeg na dertien minuten een strafschop, maar miste. Twee minuten later kwam Valencia op 1-0 en vanaf dat moment liep Real achter de feiten aan. De wedstrijd eindigde uiteindelijk in een 1-2 nederlaag.

Real Madrid begon uiterst moeizaam aan de Champions League. Dankzij drie zeges in de laatste groepswedstrijden eindigde de ploeg als elfde. De tussenronde kon niet worden vermeden en Manchester City werd in een titanenstrijd over twee duels met 3-6 verslagen. In de achtste finales was er een strafschoppenserie nodig om rivaal AtlĂŠtico Madrid uit te schakelen. Nu wacht Arsenal als volgende hindernis uit Engeland.

Blessures en schorsingen

Dani Ceballos, Daniel Carvajal, Ferland Mendy en Éder Militão zijn vanwege blessures niet inzetbaar. Daarnaast is het onzeker of Thibaut Courtois of tweede doelman Andriy Lunin fit genoeg zijn voor de wedstrijd. Beide doelmannen kampen met fysieke klachten, waardoor tegen Valencia de 19-jarige Fran González onder de lat stond.

Onderlinge ontmoetingen

In 2019 troffen de teams elkaar in een vriendschappelijke wedstrijd, die in 2-2 eindigde en door Real werd gewonnen na strafschoppen. De laatste ĂŠn enige keer dat de twee elkaar in de Champions League troffen, was in 2006. In Madrid won Arsenal toen met 0-1 dankzij een doelpunt van Thierry Henry, terwijl het in Londen 0-0 bleef.

Laatste  H2H

Conclusie

Zowel Real Madrid als Arsenal speelde dit weekend gelijk in de nationale competitie. Een ideale voorbereiding was dat allerminst. Real Madrid kampt met onzekerheid onder de lat, terwijl Arsenal juist een echte spits mist. Dat zijn uiteindelijk allemaal ingrediĂŤnten die kunnen leiden tot een interessante en wellicht spannende wedstrijd.

Voorspel de uitslag van deze wedstrijd in de poll hieronder. Ben je 24 jaar of ouder? Dan kun je een kijkje nemen bij onze voorspelling voor Arsenal – Real Madrid.

Welke club pakt de overwinning?

  • Arsenal
  • Real Madrid
  • Geen een, gelijkspel
  • Arsenal
  • Real Madrid
  • Geen een, gelijkspel

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

20:00
2+
Kampioenbibbers of niet? Waarom Arsenal dit seizoen wĂŠl kampioen wordt
19:48
2+
Racisme-probleem laait wederom op: “Dit gaat nooit uit de wereld”
19:30
31+
‘Ajax-flop kan gewoon hĂŠĂŠl goed voetballen’
19:11
2+
Opvallende suggestie om miljoenenaankoop Twente te laten renderen
17:45
565+
Sterling verbaast Feyenoord-fans met ĂŠĂŠn foto
17:15
116+
‘Feyenoord gaat zwarte zomer tegemoet’
16:42
41+
AZ maakt kans op miljoenen bij succes in Conference League
16:14
71+
‘Bizarre Bijlow-blunder bij Feyenoord’
15:38
71+
‘PSV ontsnapt aan serieus probleem’
15:21
282+
‘Feyenoord komt met ongelooflijk aantal transfers’
15:20
108+
NEC slijpt messen: ‘Kijken hoe we Ajax pijn kunnen doen’
14:40
132+
‘Bliksemvertrek voor zomeraanwinst van Feyenoord’
14:17
82+
‘Enorme rel rondom Noa Lang bij Napoli’
13:50
527+
‘Per direct mes in Feyenoord-staf’
13:40
19+
Op welke zender kijk je Club Brugge – AtlĂŠtico Madrid live?
13:30
75+
‘Keiharde dreun voor Jack van Gelder-opvolger’
13:20
596+
‘Vandaag Inside onthult: Heel Nederland opgelicht’
13:10
16+
Op welke zender kijk je PSV – Heerenveen?
12:55
127+
‘Arne Slot vertrekt, datum bekend’
12:40
106+
‘Wijndal op de banken na Ajax-domper’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie