Vitesse luistert naar KNVB en neemt per direct afscheid

Foto: Vitesse luistert naar KNVB en neemt per direct afscheid

Vitesse heeft zich de kritiek vanuit de KNVB stevig aangetrokken. De club uit Arnhem heeft besloten om te breken met aandeelhouder Timo Braasch. Op de online kanalen van de club valt te lezen dat er in goed overleg is besloten om de samenwerking te beëindigen.

Vitesse grijpt resoluut in na kritiek van KNVB

Vorige week kwam het nieuws via De Gelderlander naar buiten dat de KNVB zeer kritisch was op de rol van Braasch bij Vitesse. De aandeelhouder zou een stevige vinger in de pap hebben gehad bij de club, maar de voetbalbond ziet hem als ‘een schim uit het verleden’. Hierdoor lijkt de club nu per direct in te grijpen en de Duitser op straat te zetten. De samenwerking is beëindigd omdat Vitesse wil zorgen voor een duidelijke scheiding tussen het aandeelhouderschap en operationele functies binnen de organisatie. Na de crisisperiode acht de club het essentieel om de rollen weer strikt van elkaar te scheiden.

‘Na zijn terugtreden als algemeen directeur in juli 2025 heeft Timo Braasch zich met grote toewijding gericht op de sportieve organisatie van de club’, valt er te lezen in een statement. ‘In een periode waarin Vitesse voor grote uitdagingen stond, speelde hij een belangrijke rol in het opnieuw opbouwen van de voetbalafdeling, het versterken van de organisatie en het creëren van structuur en richting. Onder zijn leiding kreeg de sportieve kant van de club nieuw vertrouwen en energie.’

‘De directie en de Raad van Commissarissen spreken hun waardering uit voor de grote inzet, betrokkenheid en professionele toewijding waarmee Timo in de afgelopen periode heeft gewerkt. Dankzij zijn inspanningen kon de sportieve organisatie in een moeilijke tijd blijven functioneren en werd de basis gelegd voor verdere ontwikkeling’, vervolgt Vitesse.

Ben Mansvelder zal voorlopig in zijn functie als algemeen directeur blijven, stelt de club. ‘Hiermee en met de aanstelling van nieuwe commissarissen brengen we rust en stabiliteit op de club. Daarmee kan de club het seizoen uitspelen en de governance zo inrichten dat het behoud van de licentie op langere termijn mogelijk wordt.’

Goede keuze van Vitesse?

  • Ja, denk ik wel
  • Nee, denk ik niet
  • Ja, denk ik wel
  • Nee, denk ik niet

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

22:58
59+
Live op tv bijzondere privé-onthulling over Vandaag Inside-gast
22:51
14+
Kroatië geplaatst voor WK, Nederland en Duitsland (nog) niet
22:28
16+
Wouter Goes heeft bijzondere boodschap voor Kees Smit
22:26
89+
Om deze reden gooiden de Poolse fans met vuurwerk tegen Nederland
22:09
83+
‘Koeman-maatregel door KNVB na Polen-Oranje’
21:59
32+
Oranje-ster schuldig aan tegengoal Polen: ‘Laks’
21:39
93+
‘Buitenland: Gakpo uit Oranje, opvolger bekend’
21:36
190+
Nederland walgt massaal van één man tijdens Polen-Oranje
21:20
203+
‘Ontslag op staande voet na Overmars-rel bij Ajax’
21:01
34+
‘Grote shock: hij is bondscoach Oranje na WK 2026’
20:42
387+
‘Cruijff haalt Spaanse droomkandidaat naar Ajax’
20:23
74+
‘Oranje-ster stopt na WK 2026’
20:04
17+
Virgil van Dijk gedeeld recordhouder bij Oranje
19:45
96+
Koeman maakt pikante Oranje-keuze tegen Polen
19:26
70+
Ajax luistert (nog) niet naar haar fans
19:08
817+
‘Megatransfer: niet naar Ajax, maar naar Feyenoord’
18:53
86+
Op welke zender kijk je Polen – Nederland live?
17:51
89+
Van der Vaart breekt in tranen uit in docu: ‘Kutzooi, jongen’
17:36
418+
‘Woedende Robin van Persie ontploft bij Feyenoord’
17:03
205+
‘Ajax gaat voor trainer die in 2024 nog in finale Champions League stond’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie