Verrassing: ‘Georginio Wijnaldum keert terug’

Foto: Verrassing: ‘Georginio Wijnaldum keert terug’

Georginio Wijnaldum is toch wel een beetje van de Nederlandse voetbalradar verdwenen, maar misschien keert hij daar binnenkort op terug.

Wijnaldum als ‘geheim wapen’ mee naar WK 2026?

De box-to-boxmiddenvelder doet het dit seizoen namelijk wel heel erg goed bij Al-Ettifaq in de Saudi Pro League. In zijn laatste vijf wedstrijden maakte Gini maar liefst zeven doelpunten en op donderdag kwamen daar twee assists bij, in een 3-4 overwinning tegen Al-Najma.

Bondscoach Ronald Koeman nam hem natuurlijk mee naar het Europees kampioenschap van 2024, al kwam hij in Duitsland niet vaak in actie. In het Algemeen Dagblad zei hij daar eerder deze week over: “Het EK was een teleurstelling. Ik hoopte op meer minuten en bovendien haalden we de finale niet en daar hadden we op ingezet. Maar het is geen frustratie en dat ik geen interviews gaf de laatste twee jaar, heeft er niets mee te maken. Ik heb de publiciteit nooit zelf opgezocht en in Dammam zat ik voor veel mensen toch ver weg.”

Zijn ‘Oranje-teller’ staat op 96 interlands: “100 interlands halen zou een kroon op mijn werk zijn. Ik zal nooit bedanken. Of ik nog in beeld ben in Zeist, is niet aan mij om te beoordelen. Ik ben beter dan twee jaar geleden, fitter en scherper. Maar ik ben niet iemand die openlijk roept dat hij een uitnodiging verdient. De bondscoach heeft veel middenvelders, en na het EK is Oranje gewoon verdergegaan.”

Hitteplan

Als het over het aankomende WK gaat, gaat het vaak over de verwachte hitte in de speelsteden die het Nederlands elftal aandoet (Dallas, Houston en Kansas City). Wat dat betreft zou Wijnaldum een geheim wapen kunnen zijn, want in Saudi-Arabië is het óók vaak heet: “In deze tijd van het jaar is het voetbal in de competitie ook goed, dat heeft met de warmte te maken. De hitte valt nu mee. In de zomer voelt het vaak alsof je in een sauna zit en dan ook nog moet voetballen. Maar ik klaag niet, Saudi-Arabië is een prachtig land, ik voel waardering.”

En we hoeven niet schamper te doen over het niveau in de Saudi Pro League: “Het is geen Premier League, maar er lopen geweldige spelers en supporters kunnen zich echt roeren als het minder gaat. Al die meningen die ik hoorde voor ik naar Saudi-Arabië ging, voorspelden iets heel anders. Dat mag, maar ik ervaar het anders. En ook dat mag, toch?”

Goed idee?

  • Vind ik wel
  • Vind ik absoluut niet
  • Vind ik wel
  • Vind ik absoluut niet

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

12:20
14+
Verrassing: ‘Maurice Steijn naar andere Eredivisie-club’
12:00
142+
PSV heeft twee Oranje-spitsen op verlanglijst
11:44
300+
Opvallend: ‘Hirving Lozano keert terug’
11:20
82+
Sano heeft duidelijke boodschap voor PSV en Feyenoord
10:37
238+
‘Ajax grijpt in na blamage: per direct weg’
10:28
0+
Ziggo Sport deelt verdrietig nieuws rondom Marco van Basten
10:20
43+
‘Verschrikkelijk’ Ajax-duo door de mangel gehaald na AZ-uit
09:47
511+
Nederland woedend over Marokko en Ziggo Sport
09:35
74+
‘Vieze en oliedomme’ Ajacied gekraakt na blamage tegen AZ
09:10
55+
‘Ik MOEST deze Ajacied uitschakelen, hij is te goed’
09:07
132+
Buitenland gaat helemaal los over AZ-Ajax
08:46
64+
Groot nieuws over gezondheid Jan Boskamp
08:43
1119+
‘Talpa heeft enorm probleem met Johan Derksen’
08:38
72+
Wijndal haalt uit naar bestuur Ajax: ‘Als ze grote mannen zijn…’
07:50
255+
”Luchtfietser’ per direct weg bij Ajax’
07:24
271+
‘Na AZ-Ajax: contract per direct ontbonden’
23:45
108+
Schuldbewuste Ajax-speler oppert idee: ‘Dat verdienen de supporters’
23:25
78+
Ajax-ramp in Alkmaar: “We zijn er nog lang niet bovenop”
23:06
46+
”Beste keeper van Nederland’ wordt meteen genaturaliseerd’
23:05
113+
”8-jarige’ na AZ-Ajax door naar Schiphol’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie