‘Verraad: mes in de rug bij Feyenoord’

Foto: ‘Verraad: mes in de rug bij Feyenoord’

Onlangs besloot Feyenoord afscheid te nemen van zijn hoofdtrainer Brian Priske, maar dat betekent niet dat het opeens rustig is in De Kuip. Het tegenovergestelde is waar, want algemeen directeur Dennis te Kloese wordt van alle kanten aangevallen.

‘Dennis te Kloese krijgt mes in de rug van verraders’

Onlangs liet de beleidsbepaler al weten: “Ik vind het heel bijzonder dat we drie jaar lang de polonaise lopen, maar als ik nu om me heen kijk, dat het net lijkt alsof ik een besmettelijke hoest heb.”

Sjoerd Mossou haakt hierop in namens het Algemeen Dagblad: “Het is inmiddels genoegzaam bekend dat de directeur daarmee impliciet verwees naar voorzitter Toon van Bodegom en technisch commissaris Sjaak Troost. Twee bestuurders met wie Te Kloese lange tijd nauw optrok, en bij wie hij in het tijdperk van succestrainer Arne Slot steeds volop rugdekking voelde. Maar na zeven moeizame maanden onder diens opvolger Brian Priske kantelde alles. Opeens belandde Te Kloese in een moeras vol verwijten en intriges.”

Bestuurlijke sores

Ook op bestuurlijk niveau borrelt het… “De Rotterdamse club is al jaren opgedeeld in allerlei bestuurslagen met aangegroeide zijtakken, van het Stico (Stichting Continuïteit Feyenoord) tot NV Stadion Feyenoord, van de Vrienden van Feyenoord tot de amateurtak. Die complexe bestuurlijke governance heeft ertoe geleid dat allerlei mensen invloed kunnen uitoefenen bij de club, van oudsher toch al een bolwerk vol emoties. In goede tijden is dat zelden een probleem. Gaat het sportief minder, dan weet zelfs de zittende directeur bij Feyenoord niet exact waar hij aan toe is. Achter iedere boom kan plots een vijand staan, kortgeleden nog vermomd als vriend.”

Volgens Mossou wordt Te Kloese opeens overruled: “De rvc, in theorie een controlerend orgaan, mengde zich actief en dwingend in de discussie over de positie van Priske. In het spel over diens opvolging tekent zich eenzelfde soort patroon af. Formeel ligt de keuze voor een nieuwe trainer puur in handen van Te Kloese, maar het is maar afwachten hoe autonoom de directeur nog werkelijk is. Allerlei geledingen proberen het proces te beïnvloeden. Diverse mensen binnen de organisatie kiezen ondertussen strategisch hun positie in het machtsspel.”

Blijft Te Kloese nog lang aan?

  • Dat denk ik niet
  • Dat denk ik wel
  • Dat denk ik niet
  • Dat denk ik wel

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

13:20
9+
Spaanse media: Begrijpelijk dat Koeman boos is
13:00
18+
Oranje-uitblinker wekt totale verbazing
12:40
12+
Extra hoge straf voor John van den Brom
12:20
58+
KNVB komt met grote primeur: Oranje naar nieuw stadion
12:00
37+
Oranje schokt zorgeloos Spanje
11:45
36+
Kraaij prijst Oranje-tweetal: “Al komt hij op zijn paard naar de training”
11:30
39+
Van Hanegem lyrisch: “Je proefde toch dat sfeertje in Zeist…”
11:15
90+
‘Zorgen om Memphis Depay’
10:58
40+
Kraaij ergert zich aan Oranje-international: “Snap ik ook nooit”
10:43
16+
Vijfde WK-deelnemer meldt zich na eenvoudige zege
10:28
433+
‘KNVB hakt knoop door over arbitrage bij PSV – Ajax’
10:13
60+
Frenkie de Jong baalt: “Hebben niet zo heel veel te zeggen”
09:57
82+
Oranje-invaller kent geen wrok: “Komt een mooie generatie aan”
09:42
197+
Nederlandse ochtendkranten gaan los over ‘Oranje-dissonant’
09:27
67+
Van der Vaart looft Oranje-uitblinker: “Ben echt onder de indruk”
09:12
36+
Van Hooijdonk lyrisch over Oranje: “Dit was voetbalporno”
08:55
38+
Penaltygeheim Verbruggen niet op straat: “Zuur dat het niet lukt”
08:40
152+
‘Ontslag voor ‘Oranje-faalhaas”
08:25
37+
Oranje-duo trots: “Geweldig gedaan tegen de Europees kampioen”
08:10
626+
”Vies ventje’ nóóit meer in Oranje’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie